Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Érdemes lenne egy routert...

Érdemes lenne egy routert vennem a UPC connection box helyére?

Figyelt kérdés

A legújabb UPCs connect boxom van, de a 40 négyzetméteres lakás egyik felében van a box, és a másik felébe kéne eljutnia a wifi jelnek.

Viszont a legtöbb esetben itt akadoznak a youtube videók, és vannak jelerősségi gondok. Van persze hogy meglepően jó a jel.


Érdemes lenne egy routert vennem helyére vagy azzal sem lenne jobb/gyorsabb? Vagy önamgába a UPC connection boxa is van olyan jó mint egy router így semmi nem javulna egy router vásárlásával

Ha vennék újat, melyiket tudnátok ajánlani ?


TP-Link Archer C1200 AC1200 ezt néztem ki



2018. okt. 4. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem az a sejtésem, hogy a UPC box-ot nem szabad piszkálni.

Azzal tudnak a központból kommunikálni stb; hívd fel őket ezzel a problémával előbb, lehet lecserélik.

2018. okt. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Bocsi lehet hogy ez félréérthetően jött ki. De nem teljesen lecserélni szeretném, hanem rákötni egy másik routert és arra kötném rá már az eszközeimet, továbbá erről szórnám/osztanám meg a Wifi-t is.
2018. okt. 6. 09:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, félreértettem. A UPC-vel beszélj, lehet cserélik.

Ezt olvastad? [link]

Ennek elégnek kell lennie, pláne ilyen kis távon.

2018. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Amit az odalon belinkeltél pont így van beállítva nálam is!

Azon gondolkoztam még hogy nem lenne jó megoldás csak a 2,4Ghz-t bekapcsolva hagyni, hátha zavarják csak egymást és nem segít hogy mindkét frekvencia működik

2018. okt. 6. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:
A 2,4 GHz egy általános frekvenciasáv, nagyjából minden ezt használja, ez telített. Inkább ezt kapcsolnám ki és megnézném csak 5 GHz-el. Persze ezt meg nem biztos, hogy minden eszközöd ismeri.
2018. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2,4Ghz azért jobb elvileg mert könnyebben hatol át a falakon, az 5Ghz-t inkább nyílt területen ajánlják, ahol nincs zavaró közeg, viszont ott a 5Ghz-nak az ereje jóval tovább elér
2018. okt. 7. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!