Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért csak 100 mbps-el megy...

Miért csak 100 mbps-el megy az 1000 mbps-os internetem? Windows csökkentett móddal való indításakor viszont jól működik.

Figyelt kérdés
1000 mbps-s gyorsaságú internetem van, de olyan problémám akadt, hogy csak kb 100-120 mbps-al megy. Viszont ha csökkentett módban indítom el a számítógépemet, akkor a sebesség felmegy akár 850-900-ra is, amit már természetesnek tartanék. A kérdés, hogy mi lassíthatja be a sebességet ilyenkor? Tudtommal nincs semmi olyan programom, ami belassítana, van egy CCleanerem, meg egy Microsoft Internet Security programom, de ha azokat kilövöm, akkor sem jön rendbe.

2018. okt. 29. 13:30
 1/5 Argloss ***** válasza:
100%
Csökkentett módban alap drivereket használ a rendszer. Meglehet, hogy te rosszat telepítettél és amiatt nem működik rendesen.
2018. okt. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
Hát igen, valami elhiteti a LAN kártyáddal, hogy ő nem gigabites csak 10/100 -as. A hálókártya LED -einek színe nem változik meg ilyenkor?
2018. okt. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Dongaben ***** válasza:
Korábban nálam is volt ilyen. (Igaz, csak 300-as NET-em van, de bosszantó volt.) Egy régebbi LAN drivert tettem fel, és jó lett. Igaza lehet az 1.-es válaszadónak...
2018. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, driver hiba lehet. Ha eszközkeselőben megnézed, nincs véletlen fixen 100Mbit-re állítva?


Amúgy milyen routered van és milyen fajta kábellel van a gép bekötve?

2018. okt. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na, sikerült, valóban a korlátozással volt a hiba, a hálózati kártyának van egy kis vezérlőprogramja, ahol jónéhány dolgot be lehet állítani, és ott egy eldugott menüben valóban le volt korlátozva a sebesség, lefele 100-al, felfele 10-el tudott csak menni. Most átállítottam 1000-re, és minden jó, max-al megy a fel és a letöltésem is. Köszi a segítségeteket! :)
2018. okt. 30. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!