Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A youtube-ra feltett videókat...

Becixxx kérdése:

A youtube-ra feltett videókat miért nem nézi senki? Lehet, hogy leáldozott ennek a videómegosztónak?

Figyelt kérdés

Saját szerzésű videókat tettem fel a youtube-ra, gitáros dalok, versek, de nemigen van ott közönsége. A videómegosztó üzemeltetői az anonimitást választották, őket nem tudom megkérdezni: Mi ennek az oka?


Szerintetek a youtube végleg levitézlett ?


Üdvözlettel: Katona Béla György (kérdező)



2018. nov. 1. 11:38
 1/9 anonim ***** válasza:
69%

1 noname ember ismeretlen videó senkit nem érdekelnek

ha nézettséget akar az ember, akkor olyan tartalmat csináljon amire van kereslet és persze tolni kell, nem elég kezdetekben annyi, hogy feltölti youtubera


de ebből az írásból az jön le, hogy te nem értesz kb semennyire sem a youtubehoz, sem a marketinghez, sem ehhez az egészhez amit és ahol szeretnél felfuttatni


persze a youtube a hibás, mert a milliárdnyi videó közül senki nem nézi a te videóidat :)

lehet nem véletlen, hogy senki nem nézi

2018. nov. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy oda kell találnia az embernek. A youtubera percenként 400 órányi videó kerül fel és naponta 1 billió órányi videót néznek az emberek.Ezek közül ki kell tűnni, de a youtube úgy van megcsinálva hogy a nézett videókat mutatja mindenkinek, a többire csak pontos kereséssel lehet rátalálni.


Ha csak magyar contentről van szó akkor már kicsit sötét a helyzet. Ma már a fiatalok nagy része nem foglalkozik hangszeres zenével és versekkel(ugyebár ők nézik legtöbbet a yt ot) viszont érdekli őket a videojátékos filmes csatornák amikből millió van magyar nyelven is. Így a millió ilyen csatorna közül kell kitűnni valahogy. Viszont azt reklámozás nélkül nem lehet, meg persze profi tartalom nélkül.


Ha komoly pénzszerzés a cél akkor nagyon kevés jövőt látok neki.

2018. nov. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel a pénz... Én dolgozó ember vagyok. A munkámmal keresek pénzt. De azért érdekelne, hogy név szerint kik csinálják a youtube-ot... Mert Nekem egyszer sem mutatkoztak be még. Szerintem ez alap lenne az emberek közti társalgásban.
2018. nov. 1. 12:15
 4/9 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel, hogy a fiatalok mást néznek. Nézzék az idős mamák !

De az se 1 darab megtekintés 6 hét alatt...

2018. nov. 1. 13:07
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Jaja, majd a google ír neked és a több százmillió felhasználójának egy-egy személyes bemutatkozó levelet.


Az, hogy nem nézik meg az nem a google hibája: ezek szerint ennyi embert érdekel / ennyi ember találja meg.

2018. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mi az, hogy ennyi embert érdekel? Hogy érdekelné őket, mikor nem is látják, hogy fönt van ?

Azt szeretném, ha ajánlanák embereknek - ahogy én is kapok ajánlatot videókról... (ott van egy csíkban: Neked ajánlott...)

Ahhoz mit kell tennem ?

2018. nov. 1. 13:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Neked ajánlott."


Ezt nem emberek ajánlják, hanem algoritmuson alapszik az egész. A keresési és böngészési szokásaidat elemzik számítógépek, majd az érdeklődési körödnek megfelelően dugnak az orrod alá videókat. Te magad nem tudsz ajánlani videókat sajnos így működik a youtube.


Én Facebookon próbálkoznék, az ismerőseid lényegesen kevesebben vannak, mint a youtube felhasználók, de legalább annyian vannak, hogy egy megfelelő nézőszámod első körben kialakuljon.

2018. nov. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

No Bélus, belőled se lesz youtuber! Ne kekeckedj, inkább azon gondolkodjál, hogy megfogadod a tapasztalt válaszolók javaslatait, amihez marketing vonalon pluszban hozzáteszem, hogy az se mindegy, milyen cimet adsz neki, hogy a Leirásban és a keresési kulcsszavakban miket közölsz, linkjét küld emailban barátaidnak, ismerőseidnek, oszd meg a Facebook idővonaladon. Mindezek mellett a tartalom és minőség a legfontosabb, vonzó legyen, lehetőleg fiatalok és idősebbek is harapjanak a témára, ne olyan legyen, amiből sok van fenn, ráadásul ujszerűséget vagy mást nem tartalmaz. Parodizáljál aktuális eseményeket, válogatott meccseket, politikusokat stb. igy:

https://www.youtube.com/watch?v=JYkCa0lJE8s

Nem a YouTube vitézlett le, ahogy irod, hanem te a feltöltött videoddal. Ha csak ilyet tudsz és ezt erőlteted a YouTube használóknak, akkor azonnal álljál le.

2018. nov. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ne vedd zokon a többi választ és a kezdeti YouTube sikertelenséget se!


fogd fel a YouTube-ot úgy, mint egy korlátlan méretű koncert termet. ingyen megkapod a tulajdonostól, azt játszol benne, amit akarsz és annyian ülnek be a koncertedre, ahányan csak akarnak.

de maguktól nem fognak csak úgy beülni az emberek, mert ahogyan mondod, nem tudják, hogy ebben a koncert teremben te ott játszol valamit.

ahhoz, hogy megtudják, hogy te ott játszol valamit, meg kell hirdetned a koncertet. ahogy ajánlották, első körben mindenképp érdemes a barátaidnak körbeküldeni, hogy van egy ilyen klassz koncert, hallgassa meg mindenki. sőt érdemes őket megkérni, hogy ajánlják is az ismerősöknek, ha tetszik nekik.

aztán érdemes a linket minél több olyan helyen is megosztani, ahol értékelhetnek ilyen jellegű zenei videókat. persze ezt a közönséget nem a YouTube hozza a koncertedre, hanem te magad viszed oda őket, a YouTube csak a helyet biztosítja hozzá ingyen - azért ez is elég rendes dolog tőlük...


egy másik hasonlattal olyan, mintha a jelöletlen CD-t bevinnéd egy zene boltba és feltennéd a polcra anélkül, hogy szólnál az eladóknak, hogy ott van és bármit tudnának róla akár ők, akár a vevők, akik zenét akarnak venni maguknak.


ahhoz, hogy ők tudjanak neked plussz forgalmat hozni, minimum az ajtóra ki kell írnod a saját neved, a zenekarod nevét, a számaid címét, hangulatát, meg még minél több olyat, ami alapján megtalálhatja az, aki kíváncsi arra, amit te nyújtasz neki, ha bemegy a koncertedre. persze lehet, hogy egy jól kitalált fantázianévre, legyen mondjuk "dallamok harmóniája" hamarabb bejön a közönség belehallgatni, hogy mi is zajlik itt, mintha a számok nevét írod ki. legjobb, ha mindezeket kiírod a videó leírásába és próbálsz minél ütősebb címet adni neki.

hogy ez miért kell? mert a YouTube-on levő videókat leginkább kereséssel találják meg az emberek - kivéve, ha direkt oda küldik őket pl. az ismerőseik. a szöveges keresőnek meg kellenek szöveges információk, amikben keresni lehet. zene, gitár, dallam, hangulat, zenész, hangszer, egyebek. persze az sem mindegy, milyen nyelven írod. ha csak magyar közönséget akarsz, mert magyarul beszélsz/énekelsz, akkor elég magyarul írni. ha minden nyelvterületre nyitott vagy, akkor érdemes lehet minimum angolul/is beírni, vagy akár mindjárt több nyelven is, mert miért ne...


ahogy már írták a "személyre szabott" ajánlatokat a YouTube az alapján adja neked, hogy te milyen videókat néztél meg. ugyanazok másik videóit, vagy "hozzájuk hasonlókat" ajánl első sorban. a hasonlóságot az alapján ítéli meg az algoritmus, hogy akik ugyanazt nézték mit néztek még, leírások, kulcsszavak, kategóriák alapján mi hasonlít legjobban hozzá. na meg persze mik azok a videók, amiket a legtöbben néznek. éppen ezért érdemes magadnak is minél több megtekintést szerezned pl. ismerősök köréből, mert akkor máris jobb helyre rangsorolja a videódat, mintha senki nem nézte volna még meg.

2018. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!