Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hány napig még nem bunkóság,...

Hány napig még nem bunkóság, ha nem válaszolok Facebookon egy üzenetre, amiben segítséget kértek tőlem?

Figyelt kérdés
Nyilván nem sos esetről van szó. Láttam a bejegyzést. Pár kérdésre kéne válaszolni, de nincs kedvem.

2018. nov. 6. 21:58
 1/6 anonim ***** válasza:
93%

Napig?

Kb onnantol bunkosag hogy megnezted az uzenetet es nem reagalsz semmit.

2018. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Engem annyira nem érdekel ez az új gyagyaság, nem is lógok reggeltől estig rajta. Amúgy is elfoglalt vagyok.
2018. nov. 6. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Ha szoktál válaszolni, akkor tedd azt, vagy írd meg, hogy neked most erre nincs időd. Elsunnyogni nem illik :-)
2018. nov. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy mas sem log reggeltol estig. Ha meg nincs kedved valaszolni, akkor alapbol ne nezd meg az uzenetet.
2018. nov. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egyetértek...az lenne a minimum, hogy ahogy elolvastad, odaböfögsz egy, "ne haragudj, de most nekem erre nincs időm, később tudok csak válaszolni" vagy valamit...értelmes emberek így csinálják, és ez nem csak a facebook-ra igaz...
2018. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

minden szubjektív és a te életed a te döntésed - persze rólad is alakítanak ki valamilyen képet másokban a döntéseid és ahogyan előadod őket. a másik meg úgyis azt fog gondolni, amit ő akar és a saját teljesen más szempontjai alapján fogja levonni a következtetéseit, szóval azon teljesen értelmetlen sokat rugózni, hogy vajon a másik mit fog gondolni. nyilván minél később válaszolsz, annál ikább ajánlott bocsánatot kérni, hogy csak most, de nem láttam, nem értem rá, stb.

igazából ez a magyarázat is teljesen felesleges, mert nem vagy köteles másoknak elszámolni az időddel és a fontossági sorrendjeiddel sem, de udvariasságból azért illik valami okot mondani, bármilyen banális is - pl. nem értem rá.


ha annyira elfoglalt vagy és annyira nincs időd, vagy nem szánsz rá időt, hogy válaszolj, akkor akár az is lehet teljesen indokolt és elfogadható is, hogy semmit sem reagálsz. gondolj bele, hogy egy híres embernek van tizen-huszon sokezer rajongója és mindenki kérdez tőle csak egy rövidet, neki meg 0-24-ben kéne válaszolgatnia rájuk, miközben egy magyar, de még akár külföldi híresség sem biztos, hogy megengedhet magának külön stábot, akik kezelik az üzeneteit - szóval egyszerűen nem tud válaszolni és kész. lehet örülni, ha megteszi. pont.

persze kedvesebb, ha beírod, hogy "bocs, nem érek rá". nekem barátaim baráti érdeklődésre is símán egy csomószor megteszik, mert nem érnek rá. aztán vagy előkerülnek a rengeteg dolguk alól, vagy újra kell őket zaklatni, hogy eszükbe jusson válaszolni. az elfoglalt emberek ideje már csak ilyen: ritka kincs, amit nehéz jól beosztani.


bármelyiket választod is, ettől még a másik pont ugyanúgy bunkónak fog tartani, ha akar, mert szerinte csak 1 perc és bunkóság, hogy te nem szánsz rá időt. ettől meg neked ugyanúgy nem csak 1 perc és ugyanúgy fogalma sem lesz róla, hogy neked mennyire nincs időd ilyen "csak egy perc"-es kérésekre.


ha udvarias akarsz lenni, akkor érdemes minél előbb megírni neki, hogy nincs rá időd, aztán később vagy szakítasz rá, vagy nem. döntésed és időd szerint.


ha olyan (szakértői) helyzetben vagy, az is teljesen jogos válasz lehet, hogy sajnos erre nincs időm, de ha kifizeted az időmet, akkor szívesen foglalkozom vele, mert amíg a te kérdéseddel foglalkozom, addig nem érek rá mással pénzt keresni. pl. az ügyvédek, pszichológusok, fogorvosok, könyvelők, fitnessz edzők is pont így tesznek, hiszen abból élnek, hogy pénzt kapnak érte, hogy másokra szánják az idejüket - amiért előtte nagyon keményen tanulnak és dolgoznak, hogy meglegyen a tudásuk, amiért másoknak érdemes is fizetnie.

2019. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!