Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » WiFi problémával kapcsolatban...

WiFi problémával kapcsolatban valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Probléma a következő:

Ikerszomszédunkkal közösen fizetünk egy internetet, amelyet vezeték nélküli routerrel osztottunk fel 4 felé. Szomszéd laptopja, anyám laptopja, az én PC-m-amelyben hálózati kártya van-és a nővérem PC-je, de ez ő gépébe vezetékes az internet, mivel ott le van árnyékolva a jel, nem is ez a lényeg. Az internet sebességét nemrégiben megemelték 8mbitről 15mbitre, amelyet a szomszéd laptopja érzékel(speedtest.net) de a mi 2gépünk illetve egy laptopunk nem, mind a három helyen 8mbit az internet sebessége. Ez miért van?


A másik probléma:

Az én gépem közvetlen a router alatt van, de valamilyen oknál fogva van, hogy egy perc alatt 3szor szakad meg, a FireFox meg sem mozdul stbstb. A hálózati kártya benne kb. egy éves. Ehhez valakinek tipp?


2010. jún. 25. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyrészt az a legrosszabb megoldás, ha a router ALATT vagy. Mellette vagy felette jobb lesz a jel. Másrészt nem lehet, hogy a szomszédban töltöttek amikor a speedtestet csináltad? Vagy hogy a router 801.11b szabványt használ (bár akkor nekik is lassabb lenne). Esetleg próbáljátok ki, hogy a laptopot átdobjátok a szomszédba, bár nem hiszem, hogy ez bármit számít. Nézd meg a router beállításokat, van-e valami sávszél prioritás beállítva.
2010. jún. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Rengetegszer megcsináltam már a speedtestet, akkor is amikor egyedül voltam itthon, semmi javulás. Anyám laptopját a tegnapi napon átvittem a szomszédba, ugyanaz az eredmény. A router a legfelső szinten egy szekrény tetején van, de az én gépemet leszámítva mindenhol jó az internet.

Az ilyen prioritási beállításokhoz pedig nem nagyon értek..:S

2010. jún. 25. 20:56
 3/4 anonim válasza:
Első válaszoló: Természetesen a WiFi hullámok ellent mondanak mindenféle hullámterjedési törvénynek, ezért nem gömb alakban terjednek, hanem nyíl egyenes vonalban, esetleg kanyargós agy cikk-cakk alakban ott, ahol nekiütköznek a falnak. Ja és mégvalami. Ha életedben nem láttál még fizika könyvet, akkor ne válaszolj, csak a műkörömépítéses kérdésekre. Az való neked.
2010. jún. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
LoL..
2010. jún. 27. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!