Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy gépről egy regisztráció?

Egy gépről egy regisztráció?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy internetes oldal (nem lényeg melyik) ahol több regisztrációm volt. Egyszer minden figyelmeztetés nélkül több regisztrációmnál felfüggesztették a fórum használatát. Mikor rákérdeztem miért, azt a választ adták, hogy elegendő egy regisztrációval használni a fórumot. Milyen adatok alapján látják, hogy egy gépről vannak a regisztrációk, sőt a bejelentkezések is? Mert volt, hogy mobiltelefonon regisztráltam és azzal léptem be asztali gépen, de azt is tiltották. Nincs fix IP címem, tehát az kilőve. Ha MAC cím alapján, akkor azt meg lehet változtatni. Ha megváltoztatott MAC címmel regisztrálok újra, akkor nem veszik észre?


2018. nov. 14. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A mac címet úgy képzeld el mint a dns-t. Az a gép azonosítója. Belső hálózaton lehet nem azonos az ip, de külső hálón net felé nagyobb valószínűséggel. Láthatják melyik eszközről használták a fiókat és kész. De szerintem itt az ip játszik szerepet. Használj egy JÓ vpn-t. Láttam már olyat, hogy 5ös skálán 4,7es értékelése volt, 1milliós letöltésnél. A baj az volt, hogy futott és a saját ip címem írta ki ha lekérdeztem az ip címem. Persze az appba ment a paraszt vakítás, hogy most pl amerikai ip cím látszik, most német stb. De valahányszor lekértem mindíg a sajátom adta ki. Erre figyelj.
2018. nov. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lassan tervezem lecserélni a gépemet. Ha azzal új regisztrációt csinálok és csak azt használom, akkor is még kiszűrhetnek?
2018. nov. 14. 22:47
 3/3 anonim ***** válasza:

A böngészőből nem kérhető le MAC cím, se az oldal felé nyitott kapcsolatból.


IP Cím, és ún. fingerprint adatok (milyen böngésző pluginek vannak, milyen betűtípusok vannak telepítve, mekkora felbontásban fut a böngésző...) amikkel többé kevésbé azonosítani lehet gépet a weben.

2018. nov. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!