Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » November 21-én kidobott a...

November 21-én kidobott a facebook, mert kért képet a személyazonosságom miatt. Feltöltöttem, de nem tudom használni 1 hete azt az oldalt (céges), jönnek az email címemre az értesítések, de nem férek hozzájuk. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Segítség, kellene az oldal, de folyton belépési kísérletnél ezt írja: "Jelenleg nem tudod használni a Facebookot. Folyamatban van a fénykép ellenőrzése, amelyet elküldtél nekünk. Mindig nagyon ügyelünk a biztonságodra, ezért addig nem fogod tudni használni a Facebookot. " ... Újra regisztrálni nem tudom, hisz ezzel az email címmel és névvel már nem tudok új oldalt létre hozni és a cégnevem is ott van.

#Facebook #profil #fényképes ellenőrzés
2018. nov. 27. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Céges adatokat NEM a fészen kéne intézni

Személyi okmányt feltölteni a netre, ügyes vagy


Na de ha már ebbe belefutottál, az sem véletlen, volt valami előzménye

(kamu név, kamu profil vagy hasonló)


Hogyan töltötted fel az igazolványodat? (eleje+hátulja lefotóz, egy képbe szerkeszt, majd feltölt) ?


A rajta szereplő adatok megegyeznek a facebookon zereplő adataiddal? (név, születési dátum főleg)

2018. nov. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló! Mielőtt majdnem lehülyéztél és mivel ilyen okosnak tituláltál elárulom neked, hogy olvasni tudni kell... Ki a fene állította, hogy feltöltöttem a személyimet?! Nem vagyok hülye, hogy személyi igazolványt feltöltsek!! Mint leírtam elsőre is érthetően: Személyazonosítás miatt kért egy fotót a FB, hogy töltsek fel magamról... Megtörtént! Majd kiírta, hogy amíg ellenőrzi a fényképet, nem tudom használni a FB-kot. Mivel a mai világban mindenki ezt a közösségi portált bámulja, igenis kell egy arculat is oda a cégről,mivel ez a sz@r FB szerintem másra sem alkalmas csak hírdetésre, de mindegy.. Egyébként meg a kérdésemre nem válaszoltál!
2018. nov. 28. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Idézek a facebook személyaznosság-ellenőrző űrlapjából:


"Ahhoz, hogy a fiókodat meg tudjuk vizsgálni, arra kérünk, hogy személyazonosságod ellenőrzésének megkönnyítése céljából töltsd ki az alábbi űrlapot.

Kérjük, csatold a személyazonosító okmányod (vagy okmányaid) másolatát. További tudnivalókat is elérhetsz arról, hogy miért követeljük meg a személyazonosság igazolását, illetve milyen típusú személyazonosító okmányokat fogadunk el."


Szóval egy sima (magadról készült) képet nem fog elfogadni


Kizárólag személyi okmányt, amellyel le tudják ellenőrizni, hogy a fiók valóban a tiéd- és valóban valós-e


Ennek oka is van: Valótlan név használata, és/vagy valótlan profilkép esetleg egyéb valótlan adatok


És személyi okmányból fogják leellenőrizni, hogy a facebookra feltöltött kép, név és születési dátum megfelel-e a valóságnak


Kérdéses, hogy Te melyik kategóriába tartozol, mármint adtál-e meg kamu adatot (céges oldal üzemeltetőjeként főleg hogy nagy hiba)


Mellesleg pont hogy a cégeknek kellene messziről kerülni a fészbúkot (ahogy sok cég valóban kerüli, maximum reklámoz rajta, de ennyi)


Na de segítséget vártál:

-Ehhez tudni kellene, hogy valóságnak megfelelő adatokkal voltál fent Te magad és az oldalad is, illetve volt-e bármi valótlan (profilkép, név, születés főleg)


-Mi lehetett az oka, hogy személyazonosságot kér



"olvasni meg kellene tanulni" - köszi, ezt én is mondhatnám, lásd feljebb illetve, lásd a fész szabályzatát,



utóirat: Én boldogan elvagyok facebook nélkül

2018. nov. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Milyen típusú személyazonosító okmányokat fogad el a Facebook?

Ha igazolnod kell a nevedet a Facebookon, vagy megszűnt a hozzáférésed a fiókodhoz, akkor arra kérhetünk, hogy küldd el nekünk valaminek a másolatát, amin szerepel a neved. Ez számos különböző dolog lehet, például hatóság által kiadott fényképes igazolvány, nem kormányzati szervezettől származó igazolvány, hatósági bizonyítvány vagy engedély, amelyen szerepel a neved, vagy más irat, például folyóirat-előfizetés vagy postai levél.

Ha valamilyen iratot küldesz nekünk neved vagy személyazonosságod igazolása céljából, kérjük, takard ki azokat a személyes adatokat (pl. hitelkártyaszámot, TB-számot), amelyeket nem kell látnunk. Ne feledd továbbá, hogy alapértelmezés szerint mindenki Facebook-kapcsolatát titkosítjuk, és miután meggyőződtünk a nevedről vagy személyazonosságodról, mindent törlünk, amit elküldtél nekünk.

Itt olvashatsz bővebben arról, mi történik a személyazonosító okmányoddal, miután elküldted a Facebooknak.

Első csoport

Neved igazolásához vagy a fiókodba való visszajutáshoz küldj el nekünk egy dolgot az első csoportból. Bármin, amit küldesz nekünk, szerepeljen vagy a neved és a születési dátumod vagy a neved és a fényképed.

születési anyakönyvi kivonat

jogosítvány

útlevél

házassági anyakönyvi kivonat

hivatalos névváltoztatási okmányok

személyi vagy jármű-biztosítási kártya

jogosítványon kívüli hatósági azonosító okmány (pl. mozgáskorlátozott igazolvány, SNAP-kártya, nemzeti személyi igazolvány, nyugdíjas-igazolvány)

zöldkártya, letelepedési engedély vagy bevándorlási okmányok

törzsi személyazonosító vagy státuszigazoló kártya

szavazói személyazonosító kártya

családi kapcsolatot igazoló okirat

vízum

nemzeti életkor-igazoló kártya

bevándorlási regisztrációs kártya

adókártya

Második csoport

Ha az első csoportból semmilyen irat nem áll rendelkezésedre, küldhetsz nekünk két különböző dolgot is a második csoportból. Az elküldött iratokon az a név szerepeljen, amelyet a profilodon is szeretnél megjeleníteni.

Tartsd szem előtt, hogy ha megszűnt a hozzáférésed a fiókodhoz, olyan iratot is kérhetünk tőled a listáról, amelyen a Facebook-fiókodnak megfelelő fénykép vagy születési dátum szerepel. Ez a különleges elővigyázatosság azt a célt szolgálja, hogy biztosan csak te férhess hozzá a saját fiókodhoz.

bankszámlakivonat

közlekedési bérlet

csekk

hitelkártya

munkáltatói igazolás

könyvtári olvasójegy

postai levél

újság-előfizetési szelvény

kórlap

tagsági igazolvány (pl. nyugdíjas-igazolvány, szakszervezeti tagsági kártya, munkahelyi azonosítókártya, szakmai azonosítókártya)

fizetési szelvény

engedély

diákigazolvány

iskolai bizonyítvány

TB-kártya

közüzemi számla

tablókép (a tabló beolvasott képe vagy fotója)

vállalati hűségkártya

szerződés

anyakönyv

diploma

vallási okmányok

akkreditációs vagy szakmai regisztrációs tanúsítvány

szakmai igazolvány

szavazókártya

egészségbiztosítási kártya

lakcímkártya

segélykártya

2018. nov. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogyan tudom feltölteni a személyazonosító okmányomat a Facebooknak?

Személyazonosító okmány másolatának feltöltése:

A személyazonosító okmányon takarj ki minden olyan adatot, amit nem kell látnunk (például címet, TB-számot).

Készíts közeli fényképet az okmányról egy jól megvilágított helyiségben.

Mentsd a képet mobileszközre vagy számítógépre.

Kövesd a megjelenő útmutatást az okmány feltöltéséhez.

Ha nem tudod biztosan, milyen típusú személyazonosító dokumentumokat fogad el a Facebook a személyazonosságod megerősítésére, tekintsd meg a személyazonosításra használható dokumentumok listáját.


(Név, születés és fotó -ezeket nézik)


---


iért kérik tőlem, hogy töltsek fel személyazonosító okmányt?

Több okból kérhetjük, hogy küldj egy másolatot a személyazonosító okmányodról a Facebooknak:

Annak megerősítése céljából, hogy az elérni kívánt fiók a tiéd: A biztonságod fontos a számunkra. Azért kérünk személyazonosító okmányt, hogy rajtad kívül senki mást ne engedjünk be a fiókodba.

A neved megerősítése céljából: A Facebookon mindenkit arra kérünk, hogy a hétköznapi életben is használt nevén szerepeljen. Ennek segítségével meg tudunk védeni téged és közösségünket a személyazonossággal való visszaélésekkel szemben.

Emellett az egyéb visszaélések, például a csalások, az adathalászat és az idegen politikai befolyás megelőzése érdekében is kérhetjük az embereket arra, hogy erősítsék meg a személyazonosságukat.

Miután fényképet vagy beolvasott képet küldtél nekünk személyazonosító okmányodról, azt töröljük kiszolgálóinkról. - Na erre NEM vennék mérget :)


---


Mi történik a Facebooknak elküldött személyazonosító okmánnyal?

Miután elküldöd nekünk személyazonosító okmányod másolatát, a probléma megoldásáig biztonságosan tároljuk. Emellett 30 nap elteltével töröljük az okmányod másolatát.

Fontos tudni, hogy a Facebook arra használja az azonosító okmányokat, hogy meggyőződjön arról, hogy az adott fiók hozzád tartozik, és hogy a fiókhoz a hétköznapi életben is használt nevedet adtad meg. Azt javasoljuk mindenkinek, aki azonosító okmányt küld nekünk, hogy takarjon ki minden egyéb olyan információt, amit nem kell látnunk. Az okmányodon csak a nevedet, a fényképedet és a születési dátumodat kell látnunk.

2018. nov. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2018. nov. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem sajnos buktad, ilyenkor el szokott tűnni a semmiben az acc (kismillió oka lehet egyébként, a legvalószínűbb, hogy valamelyik önkéntes seriff jelentgetett). Közepesen jártál rosszul, amikor ellopják az adataidat, és lehirdetnek párszáz ezret a kártyádról, az rosszabb. :)
2019. aug. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!