Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit állítsak be, hogy ne csak...

Mit állítsak be, hogy ne csak fizikailag legyek csatlakozva a routerhez?

Figyelt kérdés
DHCP szerver engedélyezve van. IP címet nem ad. Suse linux 11.2 használok.
2010. jún. 26. 22:25
 1/5 czibles ***** válasza:

ezt kicsit részletezhetnéd, hogy pontosan mit is szeretnél, mert nem teljesen értem.

ha nem fizikailag akkor hogyan szeretnél?

2010. jún. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt írták nekem, hogy csak fizikailag vagyok rácsatlakozva. Nincsen internet.
2010. jún. 26. 22:31
 3/5 anonim ***** válasza:

"Suse linux" - eléggé gyakori a kérdés :D


1. Internet nincs - router-nél az internet típusa be van állítva?

2. Honnan tudod, hogy a DHCP engedélyezve van a routeren, amikor IP címet sem oszt ki neked és rá sem tudsz olyankor nézni a setup-ra. - ha másik gépről, akkor nézd meg a linuxod beállításait, mert lehet, hogy fix az IP-d és emiatt nem tud csatlakozni (router elérése mondjuk 192.168.0.1 - linuxon meg 192.168.1.1 van beállítva)

2010. jún. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Indítsd be a DHCP klienst is a gépen...

Vagy pedig nézd meg a routered IP címét, általában ott van a router hátulján, ezt add gatewaynek és dns szervernek, majd az utolsó számot ird át, és azt add IP cimnek, subnet masknak pedig 255.255.255.0-t adj.

Ha móködik, töltsd le a DHCP klienst és hagyd, hogy hadd végezze a dolgát.

2010. jún. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van egy windows is a gépen arra csatlakozik. Volt fent ubuntu is, ott semmit nem kellet beállítani. Onnan tudom, hogy van DHCP szerver, hogy megnéztem a routerben.

Köszönöm a válaszokat megpróbálom.

2010. jún. 27. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!