Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem működik Ubuntu...

Miért nem működik Ubuntu alatt a wifi?

Figyelt kérdés

Vettem a minap egy laptopot (Lenovo Ideapad 330-15rra)


Windows 10 van rajta. Feltelepítettem az Ubuntut-t, 18.10-es verziót.


A beállításoknál azt írja, hogy "wifi plugin not found". Kipróbáltam az összes angol leírást, amit találtam a neten, de nem oldódott meg a dolog. Vezetékről van net, csak a wifi nem jó.


Végleg le kell mondjak a wifiről, vagy meglehet oldani valahogy?



2018. dec. 23. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Keresgélj tovább a neten! Ha nem nagyon ritka típus a géped, biztosan van rá megoldás.
2018. dec. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kernel milyen wifit érzékel ?
2018. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jelenleg ez a kernel: 4.18.0-13-generic

Ez a wifi: Network controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8821CE 802.11ac PCIe Wireless Network Adapter

2018. dec. 23. 18:27
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

Linux alatt gyakran kell szenvedni a különböző driverekkel. Nem rég raktam fel kényszerből egy Linux Mint -et egy laptopra, (mert csak Linux működött rajta stabilan, különben eszembe nem jutott volna egy jó bevált kis Windows 7 -et feláldozni). Egy ezer éves Broadcom BCM43xx Wi-Fi volt benne, amit már azért illett volna felismernie magától. De túl szép lett volna. És hát persze hogy ezzel is parancssorból kellett küszködni.

Nekem az alábbi videó segített, tudom hogy a tiéd Realtek, de szerintem hasonló lehet a logikája:

https://www.youtube.com/watch?v=ukk8tVStOJo

2018. dec. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A githubos hozzá való modult probaltad?

Szerintem esélyes

[link]

2018. dec. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!