Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Jelszót változtattam itthon a...

Jelszót változtattam itthon a WIFI routeren, azóta nincs internet sem LAN, sem WLAN módban. Miért?

Figyelt kérdés

A router menüjében a WAN információknál a VOIP és IPTV státusza "connected" (telefon és tv működik is) az Internet ipv4 és Internet ipv6 státusza pedig "connecting, dialup failed".

Mégegyszer: csak WLAN jelszót változtattam a routeren 😀


2019. jan. 20. 09:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Router reset sem segített
2019. jan. 20. 09:48
 2/5 anonim ***** válasza:
Véletlen nem WAN jelszót írtad át, ami a PPPoE protokollal csatlakozik?
2019. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem
2019. jan. 20. 10:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Dialup failed. PPPoE nincs rendben, ha hiszed ha nem.
2019. jan. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A reset elárulom miért nem segített: lenulláztad az egész eszközt, gyári állapotában van, a szolgáltatói beállítások nélkül. Ez a beállítás pedig a pppoe, amit előttem is írtak. Ez biztosítja azt, hogy az adott szolgáltató hálózatára betudjon jelentkezni az eszköz.


Nem tiltják a szolgáltatók, hogy állítgasd a nálad lévő eszközt kedvedre, azt viszont kifejezetten nem szeretik, ha úgy próbálod meg állítgatni, hogy nem értesz hozzá. Nagyon gyorsan kiderül, hogy ha te rontottál el valamit, mert csak egy vonalvizsgálatot indítanak és egyből látszik:

- hogy a rendszerük elutasítja az eszköz bejelentkezési próbálkozásait rossz felhasználónév/jelszó miatt

- a reset után pedig a gyári bejelentkezési adatokkal lép fel az eszköz


Nagyjából letagadni sem tudod, hogy csináltál valamit. Mivel egy működő beállítást tettél tönkre, ne csodálkozz, ha csak pénzért fogják visszaállítani, amit a következő számlára terhelnek. Vagy kiadják a pppoe adatokat és "magadra hagynak", hogy oldd meg egyedül, ha nem akarsz fizetni vagy keress valakit, aki beállítja neked.

2019. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!