Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen megoldás létezik az...

Milyen megoldás létezik az ilyen jellegű WIFI problémára?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves Samsung laptopom. Ha wifin csatlakozok a netre akkor 72 mb/s, ha kábelen akkor 1000 mb/s. A laptop kb 40 cm-re van a routertől, de szeretném máshol is használni. Eszközkezelőben a hálózati kártyáknál Intel® Centrino® Wireless-N 130 szerepel. Az illesztőprogram azt írja, hogy naprakész.

2019. febr. 1. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
802.11AC router-t kellene venni, azzal hátha megoldódna a probléma. Lehet, hogy csak valami régebbi Wi-fi szabványt tud az integrált hálózati kártya, akkor viszont nem oldja meg a router-csere a problémát.
2019. febr. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy csak valami régebbi Wi-fi szabványt tud az integrált hálózati kártya"

Szerintem a wifi nem az Ethernet kártyában van implementálva, ez két különböző megvalósítása a hálózati/adatkapcsolati rétegeknek.

2019. febr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Integrált Wi-fi kártyára gondoltam, nem arra, hogy az UTP-s ethernet hálózati kártyába van integrálva a Wi-fi.
2019. febr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 CspCsj ***** válasza:

Ha a kábeles eszközöd gigabites, akkor az nagy valószínűséggel tudja a gigabites (1000Mbites) sebességet. Kevés dolog zavarja a kommunikációt.


A rádiós (wifi) adattovábbítást sokkal több minden zavarja (adó-vevő közötti akadályok csökkentik a jelerősséget, aztán a közelben működő 2.4GHz körüli jelforrások interferenciát okoznak).

Persze jóval gyakoribb oka a lassúságnak, hogy a laptop wifi vezérlője (vagy a router) eleve csak 802.11n-es sebességet támogat, ami csak töredéke az 1000Mbit/s sebességnek.


Ez az Intel wifi vezérlő is legfeljebb 150Mbit/s sebességre képes (és ezt sem minden router-rel).

[link]


802.11n-es wifi eszközöknek a 72Mbit/s az általában elérhető maximum.

802.11ac kapcsolatot támogató wifi már nagyobb sebességet is tudna. (csak ha a router is támogatja ezt)

2019. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A WiFi módnál 3 lehetséges beállítás van: 802.11b, 802.11g, 802.11b/g. Szóval gondolom ez nem túl jó. A router a UPC által van biztosítva. Csak bosszantó, mert ez már több, mint egy éve így van, a lassúságot meg pár hete vettem észre, addig nem igazán volt szembetűnő.
2019. febr. 2. 10:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Bizony, ez még a 802.11N szabványt se tudja, úgy tűnik... Ezért lassú.
2019. febr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az szívás, de sejtettem, hogy nem lesz megoldás. Mindegy, idén már cserélve lesz a laptop.
2019. febr. 2. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!