Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A diginet 1000-hez milyen...

A diginet 1000-hez milyen routert ajánlotok?

Figyelt kérdés

kliens

intel 7265 AC


lógna rajta biztonsági kamera, wifi kapcsolók ami 2.4GHz-et támogatnak csak.


majd egyszer 1gbit lesz a net, és akkorra vennék routert.


Melyiket érdemes választani, ami már tényleg elbírja a gyakorlati 1gbit sávszélt?


Sosem fogom kihasználni, de szeretném ha a router ezt tudná. Gép megoldja, i7, ssd,

ha a 7265 most nem akkor majd későbbi kliensre cserélek, de ne a router legyen a szűk #


Gondolom 1 éven belül megemelik, addig vennék, akár már most.


Előző routert 16000Ft-ért vettem, 6 éve. Ha nem megy tönkre, dehogy vennék újat. De tönkrement sajnos.


most sem adnék ki sokat, egyáltalán melyik szabványt kell nézni, ami a gyakorlatban megbirkózik 1gbittel, memória és CPU is bírja.



2019. febr. 4. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
52%

TP-LINK Archer C5 V4 AC1200


- Szupergyors dual band-es Wi-Fi, akár 1,2 Gbps Wi-Fi sebességgel; 300 Mbps 2,4 GHz-en és 867 Mbps 5 GHz-en


- Az Easy Remote Management, TR-069 protokoll lehetővé teszi az operátornak, hogy távolról konfigurálja és kezelje a végfelhasználói eszközöket


- 4 db külső antenna teszi lehetővé a stabil vezeték nélküli kapcsolatot és az optimális lefedettséget


- Támogatja az USB 2.0 portot, könnyedén tud fájlokat és médiát megosztani hálózati eszközök segítségével


- Full Gigabit portok, támogatja a 1000 Mbps WAN portot és a 4 db 1000 Mbps LAN portot, az ultragyors adatátvitel segítségével

2019. febr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ebből hogy lesz 1000mbit wifin?


mert azt szokták mondani, hogy kb a felét hozza. 1200-as az kb 600mbit-et. Vagy nem? Nem tudom, kérdezem.

2019. febr. 5. 07:02
 3/6 Derwer ***** válasza:

Ha wifin akarsz gigabitet akkor csak a piac legjobbjai fogják tudni ,

AXes wifiben gondolkozz.

Ilyen pl az Asus AX88u, kb 110k.

De ehhez persze AXes vevő is kellene, amit még nem láttam.


Lentebb ott van pl az AC86U.

Vagy abban a kategóriában mint amit te néztél, ott a TPLINK 1043nd. Kábelen gigabit, wifin 100-200mbps szerintem.

2019. febr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
sokkal jobban megéri az 1 gigabithez kábelezni mint 110k-s wifit venni
2019. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Persze, 100k-ért nem is veszek. Igaz is, erről le is mondok, nincs is nagyon értelme.

:)

2019. febr. 5. 17:32
 6/6 anonim válasza:
Egy ősrégi ASUS RT-N56U routerem van Padavan firmware-el. Diginet 106/106-al jött, emiatt vettem egy Xiaomi R4A Gigabit routert, amivel 750/300 -al ment a net. A gyenge funkcionalitás miatt egy hét után visszatettem az Asus routert és azóta az Asus RT-N56U is simán hozza a 750/300 MB/s sebességet. Lehet, hogy csak a szolgáltatónál nem volt jól konfigurálva a a Huawei GPON modem. Mindez persze kábelen, wifi engem nem érdekel annyira.
2021. jan. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!