Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi 100-ról 500-ra váltáshoz...

Digi 100-ról 500-ra váltáshoz kell a szerelőt várni?

Figyelt kérdés

Vagy a központban át tudják állítani a sebességet?

Hogy működik?



2019. febr. 13. 03:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog kijönni senki, csak átraknak központilag az új csomagba.

Ellenben a te rendszerednek (router, kábelek, hálókártya) tudnia kell a gigabitet, hogy működjön!

2019. febr. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálam kijött, és a második emeleti elosztóközpontban babrált valamit, aztán feljött és csinált egy sebességtesztet.
2019. febr. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Na most akkor melyik az igaz? :D


Router elvileg tudja, kábelen biztos, mert gigabit-et írt a doboza.

2019. febr. 14. 03:10
 4/9 A kérdező kommentje:

Kell kijöjjenek, csak az idióta ügyfélszolgálatos úgy adta el a 500-as netet telefonnal hogy a telefont nem lehet használni, mert azt az érpárt a netre kell felhasználják.



Ekkora egy sötét brigádot mint ez a DIGI, a világon nincs.



Fizettetik a telefont, miközben technikailag nem lehetséges, amíg az új hálózatukat be nem üzemelik egy jó fél év múlva.

2019. márc. 6. 09:04
 5/9 anonim ***** válasza:

Kettes vagyok. Nálam pont fordítva történt. Az ügyfélszolgálatos nem akart szerződést kötni az 500-asra, a szerelő meg "oldjuk meg okosba', de nem lesz telefon a fejlesztésig".

Mérlegeltem, és a net jobban érdekelt, mint az alig használt telefon.

2019. márc. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ugyanezt csináltam, de erről egy szót sem szóltak.


ezt a megoldjuk okosbant azért nem értem mert akkor a számla miről szól?


Digitv 2019, Diginet 500 - fttb - 2019, Digitel 250, Digi full, Digi full internet

Ott van az előfizetésben hogy Digitel 250



akkor hogy van az hogy nem lesz telefon?



Ezt lassan az NMHH is elmagyarázhatná, hogy mit is árul most akkor a DIGI?


Mert ők úgy tűnik maguk sem tudják.

2019. márc. 7. 02:50
 7/9 anonim ***** válasza:

A számlán 500+teló van. 200Ft bukó, ettől "okos". :P

Én meg hülye, mert a telefont lemondhatnám - azt hiszem.

2019. márc. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eddig azért nem mondtam le, mert azt mondták, hogy a fejlesztés egy-két hónapon belül elér minket...
2019. márc. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A szerelők nagyon normálisak voltak, elmondták, hogy az ügyfélszolgálat nem igazán mondja el, hogy mi is a korlátja az 500mbit-es FTTB kiépítésnek.


A telefon 2 érpárja szükséges az 500 megás nethez addig, amíg az FTTH optikai szálat be nem húzzák a lakásba, és be nem kapcsolják az új hálózatukat.


Addig nincs telefon vagy addig marad a max 100mbit, ki mit választ. Sokan megoldják mobilról vagy mobilos appról a telefonálást, VoIP-pal.


A szekrényben is át kellett kötni gigabites portra a switchben a lépcsőházi dobozban.


Nagyjából fél év amíg beindítják a rendszert, de nem tudják milyen ütemben, és milyen körzetekben haladnak.



A LAN kábelt majd kihúzzák és a helyére jön az optikai. Valami kütyüt is adnak majd. A kábel TV RG6 kábelét is kihúzzák majd, mert az sem kell, minden optikán jön majd. TV/NET/TELÓ



Azért az sem túl korrekt, hogy eladják neked az 500-as netet az ügyfélszolgálaton, a telefont is, majd amikor nem látod a sebességnövekedést, akkor neked kell utánajárni, szerelővel egyeztetni és persze a számla már automatikusan jön.


Nem értem erről miért nem adnak információt, ha más nem a honalapjukon, de az, hogy az ügyfélszolgálat ennyire felkészületlen ez több mint furcsa.



Alig árulnak pár szolgáltatást, azt is csomagban, és akkor ennyit nem tudnak, neked kell kitalálni, hogy mi vang


Itt egy éve be van húzva lépcsőházig az FTTH, csak tovább nem kötötték a lakásig.

2019. márc. 8. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!