Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifin kívül milyen rádió...

Wifin kívül milyen rádió alapú internet megosztás létezik?

Figyelt kérdés

Bluetooth-ot lehet-e használni internetmegosztásra?

5ghz-s wifi mennyire elterjedt, vagy nem elterjedt?


2019. márc. 5. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Bluetooth is alkalmas, de az nem túl gyors, illetve a hatótávolsággal is vannak gondok.

Az 5G már egy egészen jól elterjedt és jól működő technológia. A mai okostelefonok, laptopok, stb nagy része ismeri.

Vezeték nélkül egyébként viszonylag sok a választék, több szolgáltató is dolgozik például bérelt frekvenciás sugárzással.

2019. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Wifi-nél használatos még sok más frekvencia:

* [link]


Használatos még a szabad 24 GHz-es sáv is - ehhez eszköz:

* [link]

* [link]

* [link]

vagy szolgáltatók fizetnek még sok más licencelt frekvenciáért


A felszabaduló UHF/VHF TV-csatornák - 54 és 862 MHz között - kihasználására is van nagy terület lefedését megirányzó szabvány:

* [link]

van városok lefedését megcélzó szabványcsalád:

* [link]

van kis hatótávú kapcsolatokhoz:

* [link]

vagy ott a LoraWAN - nagy hatótáv, kis sebesség -IOT alkalmazásokhoz:

* [link]

2019. márc. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Munkahelyemen akarok telefonra internetet átjátszani, csak a wifi az nem játszik, mivel figyelve van a wifi...

Szóval telefon is tudja ezt a szabványt, ne csak én. :)

Lan kábel jön be hozzám, erre tettem egy routert, utána meg állapítsa meg, hogy én mit csinálok.

2019. márc. 6. 00:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak mondom, a belső hálózaton folytatott kommunikációdat a kis routeren egyáltalán nem titkosítja. A wifi ugyanannak a hálózatnak a része amit kábelen is kapsz, nem a wifit figyelik, hanem a hálózatot.

Privát böngészéssel meg megint nem mész semmire, az arra jó, hogy a te eszközödön ne legyen nyoma

2019. márc. 6. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"csak a wifi az nem játszik, mivel figyelve van a wifi...

...

Szóval telefon is tudja ezt a szabványt, ne csak én."

Sajnos a telefonokban korlátozottak a rádiós lehetőségek:

* van ugye a mobilhálózathoz - GSM/GPRS/LTE - való csatlakozás - de az nem routerhez való csatlakozásra alkalmas

* van a - 2,4 és 5 GHz-es - 802.11 g/n/ac wifi: ez az egyetlen, amit támogat a routered is, és gyors

* van a Bluetooth (ami ugyancsak 2,4 GHz-en működik): ezt nem támogatja a routered és korlátozott hatótávú (~60 m) sebességű (3 Mbps)

* jó esetben van az NFC. ami csak közelre működik és állati lassú, ráadásul nem támogatja a routered se


Szóval marad a Wifi - amit ha titkosítasz (WPA2), kikapcsolod az SSID-szórást (hogy ne legyen annyira feltünő), MAC-szűrést (hogy illetéktelenek tényleg ne csatlakozhassanak fel) és lecsökkented a kimenő teljesítményt (hogy távolról ne lehessen csatlakozni rá), akkor magadnak jó lehet.


"Munkahelyemen akarok telefonra internetet átjátszani

...

Lan kábel jön be hozzám, erre tettem egy routert"

A munkahelyi hálózat forgalma megfigyelhető - éppen ezért érdemes VPN-t használnod - ami bár titkosít, de lassítja a forgalmad (és még így is feltűnő lehet a megnövekedett forgalom).

2019. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!