Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router firmware frissítést...

Router firmware frissítést (Gyári --> OpenWRT) mennyire nehéz elrontani?

Figyelt kérdés

Szóval frissítettem már a router firmware jét, de akkor csak egy egy verzióval frissebb gyári firmwaret raktam fel, nem OpenWRT t. Mennyire nehéz elrontani és tönkretenni a routert?


Router: TP-Link TL-WR841ND V8 (International)


OpenWRT: [link]


Az jó, ha a Firmware upgrade menüpont alól próbálom meg frissíteni vagy, máshogyan kell?


Köszi, ha segítesz :D



2019. márc. 6. 17:18
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja még valami:


Az internet kapcsolódás ugye menni fog?

- Internet:DIGI Net 100

- Kapcsolódás: PPPoE / Russia PPPoE

2019. márc. 6. 17:31
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem nehéz elrontani
2019. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne ki van írva hogy azt a szar routert ne csesztesd hagyd úgy ahogy van és örülj ha működik.
2019. márc. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem nehéz téglát csinánlni belőle... :-)


Azt kell előtte megtudni, hogy ilyen esetekben a gyári firmware hogyan állítható vissza akkor is, ha amúgy már semmilyen módon nem férsz hozzá.


Ez típusonként eltérő, pl. nekem cisco-m volt, ott úgy ment, hogy össze kellett kötnöm egy olyan géppel, ami tftp szerverként üzemelt, és a gyári firmware-t egy bizonyos filenévvel szolgált ki egy bizonyos IP tartománynak. Ott letöltötte, újraindult, és kezdhettem újra a mókolást.. Erre az esetek 90%-ban nincs szükség, de ott az a 10.


Ja, és nem árt, ha van valamilyen tartalék neted (mobilnet, pl.), ha behalt a cucc, hogy legalább megoldásokat tudj keresni.


Amúgy igen, a WRT firmware-ek tudnak PPPoE csatlakozást, természetesen.

2019. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Gyakorlatilag nem veszélyesebb, mint egy frissebb gyári verziót felrakni.

Ugyan úgy menüből (!VEZETÉKES KAPCSOLATTAL!) kell, mint a gyári firmware -t.

Az IP cím ugye megváltozik. Mert a gyári IP: 192.168.0.1, az OpenWrt gyári IP meg 192.168.1.1

A legfontosabb hogy hardververziónak megfelelő legyen az OpenWrt, és a factory.bin végű kell mert a sysupgrade.bin már fent lévő OpenWrt verzió frissítésére szolgál.

Még annyi, hogy ha valamiért vissza akarsz térni a gyári verzióra. Semmiképp sem jó az a verzió, amit a gyártó oldaláról letöltesz. ÚN vágott vagy webrevert firmware kell majd.

Ja és természetesen megtalálod PPPoE csatlakozási lehetőséget is. Van hozzá magyarító csomag is, ha úgy könnyebben eligazodsz.

2019. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, ment a zöldkéz :)


Majd holnap írok, hogy sikerült e

2019. márc. 6. 18:51
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat mindenkinek, sikerült :) (Igaz végül a DD-WRT mellett döntöttem)
2019. márc. 7. 09:26
 8/8 P.O.C. ***** válasza:
Ugyan úgy OpenWrt alapú az is, csak más a GUI.
2019. márc. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!