Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 300 Mbit/s letöltésű interneth...

300 Mbit/s letöltésű internethez milyen Router szükséges?

Figyelt kérdés

Nemsokára bekötnek hozzánk egy 300/20 (le/fel) Mbit/s-es optikai internetet.

A mostani routerünk 54-Mbet tud szétosztani ha jól láttam paraméterei között (10 Mbit/s a netünk jelenleg).

Nekem most akkor olyan router kell amihez az van írva hogy 300 Mbit-es vagy olyan ami többszöröse? Mert a 10-nek is többszöröse az 54 Mbit/s.

Tudnátok ajánlani egyet kettőt?



2019. márc. 6. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked olyan router kell amelynek a portjai gigabitesek.
2019. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl TP-Link Archer C1200 AC1200 Router ilyen.
2019. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Engem az érdekel, hogy a tíznek hogyan lett többszöröse az 54.
2019. márc. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 CspCsj ***** válasza:

A következő fórumtéma összefoglalójában több szempont alapján is találhatsz modelleket:

[link]

2019. márc. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem exakt matematikai fogalomként használtam a többszörös kifejezést, pusztán érzékeltetési okokból döntöttem úgy hogy így fogalmazom meg mire is irányul pontosan a kérdésem. Ha esetleg szeretne a kedves kommentelő egy matematikai kontextusban lejátszódó eszmecserét folytatni velem...nos meglátjuk ki kérdez először vissza hogy: "Na most mi van"? >:)
2019. márc. 6. 23:48
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, kapizsgálom a témát, szétnézek mi a kínálat.

Remélhetőleg a UPC is ideér 3 hét után, úgy tűnik nem szeretnének túlzottan ásni. :D

2019. márc. 6. 23:51
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
A UPC ad routert, így a legtöbb egyszerű felhasználónak fölösleges sajátot venni tizenezer forintért. Ne csodálkozz, hogy ha wifin használod, akkor kb sosem fogod elérni a 300Mbit/s sebességet, és ez nem a routertől függ.
2019. márc. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tájékozódtam azóta helyekről. Tisztában avgyok hogy Wifivel az átszámítás után 300 mbit/8 -> 37,5 megabyte lenne a tiszta letöltésem, azonban a Routerek és a rádióhullámok ineffetivitása miatt a reális érték inkább ennek a felét súrolja alulról. De ennek ellenére gondolkodtam el a beruházáson lévén..nem tudom milyen eszközt kapok a kedves nem éppen hőn szeretett cégtől :D Azonban ha kielégítő routert adnak valóban, és jól fog működni akkor nyilván nem ruházok be amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik.
2019. márc. 7. 15:23
 9/9 anonim ***** válasza:

"Köszönöm a válaszod, megnéztem a routert. Annyi lenne a kérdésem hogy véleményed szerint nem lenne-e elég az Archer C5 ami 1200-at oszt szét (300 2.4-en 800-5.0-án)

annak a tudatában hogy a háztartásban 1 PC van, 1 laptop, meg 3 android mobil. Csak mert van egy olyan érzésem hogy a PC-nek így is kijutna ami jár..és igazából ez a lényeg."


Ezt neked kell eldönteni. Én elég szkeptikus vagyok az olcsó router vs támogatott sávszélesség dolgában.


"Valamint hogy jól tudom hogy akkor a legnagyobb az elérhető sebesség ha közvetlen ethernet kábellel csatlakoztatok?"


Ez pontosan így van. Annyit még, hogy a QOS módosításokkal ez egyes kapcsolódó kliensek adható sávszélességet is tudod befolyásolni.

2019. márc. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!