Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy működik a kábelmodemes...

Hogy működik a kábelmodemes azonosítás? Ha nekem van kábel tv előfizetésem, és szerzek egy kábelmodemet, amit rákötök a koax kábelre, azon hogy működik majd az azonosítás? A DS és az US ledek világítanak, de az online led nem.

Figyelt kérdés

Hogy működik a kábelmodemes azonosítás?

Ha nekem van kábel tv előfizetésem,és szerzek egy kábelmodemet,amit rákötök a koax kábelre,azon hogy működik majd az azonosítás? A DS és az US ledek világítanak,de az online led nem.

Mi alapján küldik a központból a netet a kábelen?



2019. márc. 7. 10:17
 1/1 anonim ***** válasza:

A szolgáltató általában csak a saját kábelmodemét engedi fel a hálózatára - a kábelhálózat fejállomásán (CMTS - Cable Modem Termination System) keresztül.Ezt a kábelmodem MAC-címére hivatkozva teszi meg.


Majd ezek után általában DHCP-n keresztül kapja a végponti eszköz - router/számítógép/kábelmodemmel egybeépített átjáró a szolgáltató szerverétől az Internetre szükséges csatlakozási adatokat - IP-címet, alhálózati maszkot, alapértelmezett átjárót, DNS-kiszolgálót - mindezt a végponti eszköz MAC-címe alapján.


Szóval ha "van neked kábel TV előfizetésed", akkor vedd fel a kapcsolatot a szolgáltatóval, hogy vigyenek ki neked kábelmodemet/kábelmodemmel egybeépített routert, és állítsák be.

2019. márc. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!