Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router cserével fel tudom...

Router cserével fel tudom gyorsítani az otthoni internetet?

Figyelt kérdés

Előfizettem egy 150 Mbit/s csomagra ahol a kínűlt letöltési sebesség 50 Mbit/s a garantált le és feltöltési sebesség meg 60/25 Mbit/s.


Ennek ellenére az esetek 70%-ban esténként 2-3 Mbit/s letöltési sebességet látok. A technikus szerint a kerületemben még nem vezették be az optikai szálas internetet. Ennek ellenére ha vennék egy jobb routert, el tudnék érni valamivel gyorsabb és stabilabb netet?


Nem szeretnék pénzt ajándékozni a szolgáltatónak feleslegesen..



2019. márc. 9. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a router a szűk keresztmetszet a hálózatban ami miatt nem lehet gyorsabban tölteni, értelemszerűen gyorsabb lesz egy nagyobb teljesítményre képes eszközzel.

Ha nem a router a probléma, hanem a szolgáltató, akkor hiába cserélgeted az eszközöket, azt tudják használni amit ők is kapnak. Olyan nincs, hogy egy lassú netet a router a semmiből felgyorsít, csak mert az nagyobb átvitelre is képes. Ha neked 3 jön be, akkor a routeren is 3 megy ki.

2019. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekunk is ez volt a problema ne vegyelj uj routert inkabb menj be reklamalni.
2019. márc. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szirty ***** válasza:
Mivel azt írod hogy a lassulás időszakos, egyértelműnek tűnik hogy nem a routered az oka hanem a szolgáltató.
2019. márc. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!