Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Furcsa levelet kaptam az...

Furcsa levelet kaptam az e-mail címemre, állítólag a Microsoft-tól, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Több freemail-os e-mail címem van, ma az egyikre érkezett egy levél.

A feladó neve: Hanan Gaber Hassona Ali

Tárgy: Microsoft utolsó figyelmeztetése

Erről a címről írt: hgali@mcit.gov.eg


Ez a levél:


Tisztelt Microsoft-felhasználó!


A Microsoft e-mailje 2,5 GB-os extra kvótával fut a domainhez.

A Microsoft szolgáltatás használatának folytatása Kattintson ide​ és frissítse kvótáját, hogy elkerülje a webes levél törlését.

Ennek elmulasztása esetén a Microsoft e-mail fiókja a következő 24 órán belül letiltja a bejövő üzenetek fogadását.

MICROSOFT 2019 frissítés.

Copyright © 2019 Microsoft Web Mail. Minden jog fenntartva


A "Kattintson ide" kék színű és alá van húzva! Nem kattintottam sehova. Mi a fene ez? Kapott már valaki ilyen levelet?



2019. márc. 13. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
jól tetted, hogy nem kattintottál. valószínűleg adathalászat
2019. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg ilyet fogsz kapni, akár napi szinten is. Elég megnézni az e-mail címet, és rögtön kiderül hogy adathalász kísérlet. A Microsoft neked a hivatalos címeiről fog kommunikálni, nem egy egyiptomi random domainről. Arra sem vette a fáradságot a csaló, hogy csak egy kicsit is utánozza a Microsoft nevét vagy védjegyét.
2019. márc. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlentől kapott levelet nem is szabad negnyitni.
2019. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"hgali@mcit.gov.eg" Hú de hihető email cím. Mert ugye a Microsoft alkalmazottak nyilván egyiptomi domain-ről írnak. És mi köze lenne a Microsoftnak az email-jeidhez? Mi a fene az a kvóta? És a kedvencem: mi a fene az a copyright a végén? :D


Igen, ahogy írták mások, természetesen kamu. Véletlenül se kattints rá. Ja és ajánlott minél hamarabb biztonságosabb email domain-t keresni, a freemail a legrosszabb, de a citromail sem jobb, szóval a magyarok nem jeleskednek e téren. Gmail a leglogikusabb választás manapság, de Yahoo is megbízható. Ilyen pocsék átlátszó email-ek, mint amit kaptál, nem jutnak át egy jóravaló szolgáltató spam szűrőjén.

2019. márc. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A levelet azért nyitottam meg, mert a munkám miatt gyakran kapok leveleket külföldről új, számomra ismeretlen e-mail címékről is.

2019. márc. 13. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!