Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » TP-LINK-WR741 ND típusú...

TP-LINK-WR741 ND típusú Routert wifi jelerősítésre fel lehet használni valahogy?

Figyelt kérdés

Az alapprobléma: van wifi, de az épület távol eső részén már annyira nem jó a jel. A fenti készülék alkalmas vezetéknélküli wifi vételére, és az internet továbbítására kábelen keresztül?


Ha igen, hogyan és mit kell beállítani?


2019. márc. 18. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen:

* a TP-Link router LAN-oldali IP-címét be kell állítani a fő router LAN-oldali IP-címtartományán belülire úgy, hogy az ne ütközzön a fő router LAN-oldali IP-címével és DHCP-tartományával (szóval ha a fő router LAN-oldali IP-címe 192.168.0.1, DHCP-tartománya 192.168.0.100 - 192.168.0.254, akkor a TP-Link router LAN-oldali IP-címe legyen például 192.168.0.2)

* a TP-Link router SSID-je és WPA kulcsa egyezzen meg a fő routerével (hogy könnyebb legyen a roaming), de legyenek más frekvencián (hogy ne zavarják egymást)

* kapcsold ki a TP-Link router LAN-oldali DHCP-szerverét (ezt majd a fő router fogja elvégezni)

* majd kösd össze a fő router egyik LAN-portját a TP-Link router egyik LAN portjával


bővebben: [link]

2019. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. De én a két routert nem akarom összekötni vezetékkel, hanem a wifi felerősítése a cél.


Erre wds-híddal próbálkoztam, úgy ahogy a


[link]


honlapon le van írva. De nem lett jó sehogy, mert nincs internet a tp-linkes routeren keresztül.


Nem értem, mi a baj.

2019. márc. 18. 22:14
 3/7 anonim ***** válasza:
2019. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ebből nem lettem okosabb, mert így csináltam mindent, mégsem jó. Ezek szerint ti se értetek hozzá, vagy a készülék alkalmatlan erre...
2019. márc. 20. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond a hozzáértésünkkel.


A fő router hatótávját növeli az a megoldás is, ha a második routert a fő router hálózatán belülre rakjuk, beállítjuk hogy a fő routerrel megegyezzen a WPA kulcsa és az SSID-je, kikapcsoljuk a DHCP-szerverét a második routert olyan helyre tesszük, ahol a fő routernek nincs lefedettsége majd a LAN portjaikon keresztül összekötjük a két eszközt.


Így a második router switch-ként/vezetéknélküli elérési pontként fog funkcionálni, a rá kapcsolódó kliensek a fő routertől kapják meg az Internet-eléréshez szükséges beállításokat. Hátránya, hogy kábelezni kell, viszont előnye, hogy nem felezi a sebességet (a repeateres/WDS-es megoldásnak egyszerre kell kommunikálnia a fő routerrel és a kliensekkel) és nem függ az eszközök egymástól való kompatibilitásától/szoftvereiktől.


Ha mégis a WDS-es megoldást preferálnád, jó lenne tudni a felhasznált routerek gyártóját, típusát, pontos hardverrevízióit (TP-Link esetén itt található: [link] ), firmware.verzióit, illetve hogy pontosan mit állítottál be.

2019. márc. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Értem, hogy a két router vezetékkel való összekötése is jó, de

az az én esetemben nem megoldható. Tehát a két routernek egymással

mindenképp vezeték nélküli kapcsolattal kell rendelkezni. A másodlagos routernek a géphez való vezetékes csatlakozása megoldható.


A másodlagos router adatai:

Model: TL-WR741ND

Ver: 2.0

150 Mbps Wireless N Router. Ezek vannak a router aljára írva.



Az alábbi beállítások vannak:


Wireless Settings:


[link]


Wireless Security:


[link]


DHCP:


[link]


Network LAN:


[link]


A statuszban lehet látni hogy a wds fut:


[link]


A hálózati diagnosztika a következőt adja:


[link]



Ha a tűzfalat kikapcsolom, internet akkor sincs.


Ha a DHCP-t letiltom, és minden IP cím 192.168.1.1 akkor sem jó. Plusz ilyenkor nem lehet megtalálni a router honlapját, hanem csak rebootolással konfigurálható újra.

2019. márc. 20. 19:04
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

Ezt még esetleg megpróbálhatod:

[link]


Nekem sikerült egyszer összehozni egy 841ND -vel, persze ehhez OpenWrt firmware -t kell telepíteni a routeredre.

2019. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!