Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom az internetet...

Hogy tudom az internetet megosztani egy házba vezetékek össze vissza húzása nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Hozzá értők segítségét,vagy véleményét kérném.Új építésű házba költözünk hamarosan a gyerekeimmel.Mindenképpen vezetékes megoldásban gondolkodom.Tehát a mobil net nem játszik.A ház úgy épült,hogy minden vezeték a falakban van elvezetve,villamos kábelek,és ugyanúgy a tv,internetkábelek is az egyes helységekbe.3 szobába,és a nappaliba.Hozzá nem értőként én úgy tudom elképzelni,hogy a szolgáltató behozza az utcáról az internetkábelt,egy modem segítségével rácsatlakozik a központi egységre ahonnan szétágaznak a helységekbe a vezetékek.És kell egy router,ami megosztja az internetet.Ha eddig a gondolatmentelemben nincs hiba,akkor a továbbiakat nem értem csak.Kiválasztok egy helységet ahova teszem a routert és egy gépet.A helységekbe internetcsatlakozós aljzat van,egy lan kábellel összekötöm a dugaljt és a routert,és a routerbe dugok egy másik lankábelt,és összekötöm a mellé helyezett géppel.Így azon a gépen van internetem.De ha a másik 2 helységbe is asztali gép van,vagy laptop,akkor azokat hogy csatlakoztatom a távol lévő routerbe?Elég ha a helységekbe lévő internetaljzatot csatlakoztatom egy lan kábellel a gépbe vagy laptopba? Vagy mindenképp a routerba kell csatlakoztatni.Bocsi a zagyva és hosszú írásért,de elég hülye vagyok hozzá.

A cél az lenne értelemszerűen,hogy alapból minden vezeték a falon belül,vagy a padló alatt megy el a házba...nem szeretnék falon kívüli vezetékeléseket.Megoldható anélkül,vagy ezt úgy nem lehet megcsinálni?

Azt tudom hogy a telefon vagy a tablet fogja a router jelét...de a gép és a laptopnál kell a konkrét csatlakoztatás.


2019. márc. 29. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:
A netkábeleknek van egy túlsó vége, logikus, hogy az összes helyiségé egy helyen. Oda kérd a modemet és oda tedd a routert is. Majd a routerből egy-egy kábel megy a fali csatlakozókba, így a túlvégén, a szobákban lesz jel rajta. Azokat összekötöd a gépekkel és készen is vagy. Ha a szolgáltató olyan modemet ad ami router is egyben, azaz több ethernet port van rajta, saját router se kell, abból mehetnek a falba a kábelek.
2019. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha el van vezetve a falban az ethernet kábel (amit nem hívunk LAN kábelnek, mert falra másznak tőle az informatikusok), akkor azok egy ponton találkoznak valahol (előszobában, villanyóraszekrény körül érdemes keresni). Oda kell egy switch, vagy ha szeretnél vezeték nélküli internetet is, akkor router. Ott bedugdossák a kábeleket, és a másik végen már rá is köthető a gép.
2019. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi,szuper,így már világos.A szolgáltató csak egy géphez biztosítja az internetszolgáltást,így hiába van a modemen több ethernet csatlakozó,szükséges egy router is,ami ahogy írtad a központi részen rácsatlakozna a 4 felé ágazó vezetékekre,és biztosítaná a jelet az adott helységekben.

Sajnos ezzel csak megvilágosodtam :) A gond innentől kezdve az,hogy ahol van ez a központi rész,ott a közelben nincs konnektorom,már pedig a modemet és a routert is be kell dugnom.

Egyébként ott jön be a házba az áram,ott a villamos központ,a villanyszekrény...onnan vajon lehetne még 220at hozni? Akár egy lengődugajjal megoldva?

2019. márc. 29. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!