Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wds nagy ping mitől lehet?

Wds nagy ping mitől lehet?

Figyelt kérdés

Van két routerem

Mivel gyenge volt a jel felraktam a masodik rotert oda haol még elég erős a jel


Engedélyeztem a wds-t

Megkeresstetem vele a masik router csatlakozzot is hozzá

A második routeren

letiltottam a dhcp t es a lan oldali ipt 1 el magassabra allitottam a fő routernél


Működik is de a pingem 100-120 igy mind2 routeren

A jitter is 80 körül van mi lehet a baj



2019. ápr. 6. 12:39
 1/3 A kérdező kommentje:
A csatornákat is ugyan arra állitottam
2019. ápr. 6. 12:42
 2/3 anonim ***** válasza:

A gondot az okozza, hogy a második routernek egyszerre két felé kell kommunikálnia ugyanazon a frekvencián - egyszer a klienssel, másszor meg a fő routerrel. Ez pedig időigényes művelet.


Ha a fő router egyik LAN portját a második router egyik LAN portjával UTP-kábellel kötnéd össze; a második routert szimpla AP-vá állítanád be (úgy, hogy a két router SSID-je és WPA kulcsa egyezzen meg, de legyenek más frekvencián), így stabilabb kapcsolatod lenne.

2019. ápr. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam évek óta megy így WDS.

Ilyen gondot én nem tapasztaltam.


Talán egy firmware frissítés ráférne a routerekre.


Esetleg a WDS -ben résztvevő egyik router túl gyenge ehhez a beállításhoz.


Vagy a fő routeren nem állítottad fixre a csatornát.


Vagy eltér a két router -ben beállított "Channel Width" értéke. Esetleg a hitelesítés. A hitelesítésnek is teljesen meg kell egyeznie. Ha az egyiken megy a WPS, de a másikon nem, az már eltérő hitelesítést jelent. Nem sorolok fel mindent lehetőséget.


Vagy csak véletlenül pont egybeesik a dolog a szolgáltató hibájával (mivel a jitter -re is panaszkodsz).


Megjegyzés:

Nálam a fő router -en (ami ugyebár kábelen kap netet) nem ront semmit a második router megléte. Az évek alatt egyszer le is fagyott a második router, a fő routernél ugyanúgy volt net, csak a második területén nem (kihúztam, vártam kicsit, bedugtam, működött). A második router mögött mindig magasabb lesz a Ping, de az elsőnél ez semmit sem kéne, hogy számítson.

Talán csak valami apróságot (pl a hitelesítés megegyezése) rontottál el, ami nincs is mindenhol leírva, pedig fontos.

2019. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!