Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Szolgáltató és a minimum...

Szolgáltató és a minimum sávszélesség?

Figyelt kérdés

Nos a kérdésem az lenne hogy a jelenlegi internet szolgáltató akivel szerződünk (már elég régóta) a csomag leírásban ugye feltünteti a csomagba tartozó elérhető és garantált sávszélességet, az elérhető sávszélesség meg is van egészen addig ameddig valamit el nem kezdek vele csinálni (letölteni,esetleg elindítani egy fullhd videót) mert rá egy 10/15 másodpercre leesik a garantáltra és nem mozdul (néha még az alá is). Na most akkor minek tüntetik fel hogy például:16Mbit/s ha a garantált csak 4Mbit/s? Mi haszna van az elérhető jelzőnek?

Az lenne a normális eset ha a kettő közt ugrálna, mert azért ez mondjuk elég nagy intervallum?



2019. ápr. 11. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt a mérésekre érted? Ha nem csinálsz semmit akkor 16-ot mérsz, de ha letöltés közben méred akkor csak 4? Vagy a letöltés sebessége 4? Csak mert ha te mérés közben mással is terheled a hálózatot, értelemszerűen a mérésre nem marad már szabad sávszélesség.

Az sem mindegy, hogy milyen mértékben mérsz, hiszen a speedtestek bitben fognak, a letöltőprogram viszont Bájtban.

2019. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Több féle képpen is próbáltam először úgy ahogy leírtad majd a letöltés sebességéből számoltam hogy jelenleg mennyit használ(minden más programot kikapcsoltam ami netet használ). Még a fájlkezelőben is figyeltem bár nem tudom annak menyire lehet hinni de ott se mutatott 4 Mbit/s-nél többet.
2019. ápr. 11. 16:02
 3/5 anonim ***** válasza:

"Az lenne a normális eset ha a kettő közt ugrálna, mert azért ez mondjuk elég nagy intervallum?"

Logikus lenne, de nem reklamálhatsz, ha a garantáltat eléri.


Nálam 100 Mbites, a garantáltat nem tudom, de 90 Mbittel mindig jön az adat. Szerencsés vagyok. Ezért sem meret 1000-es netet rendelni, mert ott csak 300 a garantált. Nekem túl nagy a difi ...

2019. ápr. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Reklamálni nem szerettem volna max váltok valami más csomagra amiben nagyobb a garantált sebesség csak nem voltam vele tisztában gondoltam feldobom a kérédst. :)
2019. ápr. 11. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem ezres a netem és 950-el jön le

telekom

úgyhogy nem kell félni tőle

mondjuk függhet a lakóhelytől is mert kertvárosban kisebb a leterheltség mint egy panelban

2019. ápr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!