Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan kellene helyen konfigur...

Hogyan kellene helyen konfigurálni a routert?

Figyelt kérdés

TP-Link routerem van,Digi-nél van net,ez az új amit most kötöttek be,meg adtak hozzá új modemet és valami kis routert is.Nagyon ingadozik a jelerősség és sokszor 40Mb/s letöltési/feltöltési sebességet mérek sokszor meg ilyen 5-10-et maximum(inkább ez fordul elő).Arra gondolok,hogy esetleg rossz lehet a router beállítás.Keresgéltem én a neten,de ahány oldal annyi féle beállítás.

Ha jelszót cserélek akkor egyébként lecsatlakoztatja az eszközöket?Mert arra is gondoltam már,hogy valamelyik szomszéd használja.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. máj. 1. 13:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést,azt szerettem volna írni,hogy "helyesen".
2019. máj. 1. 13:41
 2/5 anonim ***** válasza:

se a net csomagról nem írsz se a rutered pontos típusáról..

Rutert nélkűl direkt a géppel mennyit mérsz?

2019. máj. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kabelen 100-100 korul szokott lenni.Ez az 5-6 ezer forintos tp-link routerem van a pontos tipust most sajnos nem tudom mert nem vagyok otthon es fejbol nem remlik.Meg delutan ezt a 11bgn-t atvaltottam csak soman bg-re azutan ugy tunt nem szakadt meg a net de nem volt tul sok idom kiprobalni.
2019. máj. 1. 20:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jol ertem 100/100as netcsomag..az 5-6e ft.os rutertol tobbet ne varj wifin!

Hiaba csatlakozok wifin a telom szerint 866 Mb/s az asus ruteremhez mely AP-kent van rakotve telekomos modem/ruterre.. max 230-at mértem Chromeval digi sebessegmero oldalan.. ugyanitt vezeteken mevvan mindig telive az 500, mert annyi a max csomag itt.. (sot 520-530 is szokott lenni)

Roviden ha egy adott ruter villog 300 megabites wifivel annak a 20%-ara szamolj max! Ha 40-60 korul mersz speetesten vagy a digi sebessegmero oldalan akkor orulj meg annyinak is..plusz meg kitudja milyen eros a wifi szennyezetseg... Vagy vegyel egy normalis rutert kb 20e kategoria minimum.. valamint par 100 ft kulombsegert mar jobvan jarnal az 500as csomaggal... Sztem..

2019. máj. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A 40-nek orulok is viszont ahogy irtam altalaban 5 korul merek ami eleg keves es a ping is eleg nagy szokott lenni.Sokszor amikor elkezdek jatszani elotte merek mondjuk 40/40et elkezdem a jatekot es kidobal.Ezutan ujabb meres kovetkezik ping az egekben 2/2 koruli sebesseggel.Ezutan tok random megjavul.Az ritkabb amikor siman bongeszes kozben tortenik ez,de jatek kizben szinte mindig ez van.Van hogy videot nezek es leugrik a minosege 144p-re es ha feljebb rakom azt mar nem birja a net eltelik random ido es megint birja a 4k-t is.Ezt nem ertem amikor ennyire rossz,mert ha tartana a 40/40 akkor semmi bajom nem lenne vele.Igy viszont eleg gaz,ezen is segitene egy uj router?Vagy egyaltalan mitol van ez?
2019. máj. 12. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!