Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha egy bitcoin tranzakció sok...

Ha egy bitcoin tranzakció sok háztartás energiaigényét veszi el, miért foglalkoznak vele a bányászok? Miért jó nekik, hogy kifizetik több háztartásnak megfelelő áram árát majd kapnak érte 1-2 ezer forintot vagy annyit se?

Figyelt kérdés
2019. máj. 7. 12:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
várjunk csak? nekem 4000 Ft a villanyszámlám. havonta. a cikk írásakor 2000 Ft volt egy tranzakció. (amikor majdnem 20 000 dollár volt a bitcoin). ha a bányász fele annyiért vette az ipari villanyt mint én itt Európában a lakosságit akkor pont stimmel hogy egyhavi villanyomat használta el. de úgy tudom ennél jóval olcsóbb. ha tized annyiért veszi akkor az egy havi 20 000 Ft-os magyar villanyszámlának felelt meg. A cikk igaz, csak egy kicsit hatásvadász. Ilyen elven mosnom se lenne szabad mert az is sok áramot fogyaszt, mikor fűt.
2019. máj. 8. 11:48
 12/18 A kérdező kommentje:

"Most örülnek, mert megint veszegetik az emberek a Bitcoint. Ismét felfújják az árakat, sok ember megint eladja házát, kutyját, macskáját és hitelt vesz fel hogy beszállhasson. A bányászok meg az egészet hátradőlve, vigyorogva nézik. Amíg megint hirtelen le nem ereszt a lufi és el nem veszitik egyesek a házat, kutyát, macskát. Lesz ismét sok vesztes és néhány nyertes, köztük a bányász cégek. Az emberek egyszerűen nem tanulnak."


Aki kicsit utána olvas az rendszeresen belebotlik a figyelmeztetésbe, hogy extrém kockázat s csak annyit fektessünk be amennyinek az elvesztését el tudjuk viselni.


Innentől kezdve az a hibás aki ezt nem veszi figyelembe.

2019. máj. 8. 12:06
 13/18 anonim ***** válasza:

"Aki kicsit utána olvas az rendszeresen belebotlik a figyelmeztetésbe, hogy extrém kockázat s csak annyit fektessünk be amennyinek az elvesztését el tudjuk viselni."


Igen, csak amikor ezek az emberek már a csapból is azt hallják, hogy a Bitcoin meg sem áll a Holdig, meg hogy 700 000 USD lesz az értéke és minden fórumon bizonygatják neki, hogy ezzel csak nyerhet, az felülír minden figyelmeztetést és bátran beszáll nagy összegekkel. Utána ha mégsem jön be, akkor bukja és mehet a híd alá, vagy leugrik róla. Ez volt 2017-ben év végéig.

Most is kezdik megint híresztelni, hogy most aztán a kriptopénzek úgy beindulnak, hogy millió dollárokat lehet majd keresni vele. Szerintem most is lesz pár nyertes és sok vesztes.


Ha valaki jobb VGA-t és memóriát akar venni, az szerintem most gondolkozzon el a vásárláson, úgy nyár közepéig.

2019. máj. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Ja értem, ha pedig azt mondják, hogy a föld lapos és elhiszem akkor se én vagyok a hülye, hanem csak az aki elhitette velem. (Ép ma este fogják elmondani az rtl klubbon 10 után, hogy miért lapos a föld. Lehet menni meghallgatni a magyarázatot, s elhinni)
2019. máj. 8. 18:22
 15/18 anonim ***** válasza:

A bitcoin banyaszat leegyszerusitve azt jelenti, hogy meg kell oldanod egy matematikai feladatot. Amikor ezt megtalaja az egyik banyasz akkor letrehozhat* egy uj blokkot amit hozzafuz a korabbi blokkok vegere. A blokkban vannak a tranzakciok kb. 2000* db fer egy blokkba. Ekkor a szerencses banyasz megkapja a 2000 tranzakcioert jaro tranzakcios dijakat plusz egy blokk jutalmat is kap a banyasz ami jelenleg 12,5 vadiuj bitcoin. A jelen nehezseg es tranzakcios dijak mellett a tranzakcios dijak amit a banyasz kap nem fedezne a banyasz aramkoltseget de ez a 12,5 plusz bitcoin mar fedezi.


4 evente felezodik a blokk jutalom, 2020 nyaran mar csak 6,25 bitcoint fog kapni a banyasz pluszban blokkonkent, ha az arfolyam duplazodik akkor ugyanott lesz mint most, megkapja majd az aramkoltseget. Ha lejebb menne az arafolyam es nem fedezne az aramkoltseget amit kap a banyasz akkor kevesebben fognak banyaszni es a rendszer automatikusan csokkenti a nehezseget tehat kevesebb arammal lehet majd ezt kibanyaszni.


Idovel a plusz blokk reward eltunik es csak a tranzakcios koltsegek maradnak, annak kell majd fedeznie az aramkoltseget.


Amiben tevednek a cikkek az az hogy ezt nem lehet tranzakciora osztani. A bitcoin layer 2 technologiak miatt az 1 blokkba berult tranzakcio mogott lehet akar 1 milliard altranzakcio is. Tehat nincs ertelme 1 tranzakcio aramkoltsegerol beszelni, mert nem lehet tudni pontosan hany tranzakcio van 1 onchain tranzakcio mogott. Esszerubb az aramot mint a bitcoin halozat fenntartasanak aramszukseglete nezni.

2019. máj. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
* = nem pontos megfogalmazas az erthetoseg miatt.
2019. máj. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

#14: "Ja értem, ha pedig azt mondják, hogy a föld lapos és elhiszem akkor se én vagyok a hülye, hanem csak az aki elhitette velem."


Ezek a mindent bele, házat, autót, kutyát, macskát emberek így gondolkoznak. Szerintük az a hibás, aki behülyítette őket. Például most is ilyesmi lehet, elég sokan szállnak be nagy összegekkel mert elég tempósan nő a kriptopénzek értéke. Ez nem csak a nagybefektetők miatt van, hanem a sok átlagember is tolja bele a pénzét. Részben a befektetők miatt is, mert ilyenkor kapacitálják az átlagembereket, hogy ugorjanak fejest, mert most megint tuti üzlet. A nagybefektetők meg majd amikor úgy érzik, megint kiveszik a pénzüket és 1-2 nap alatt beszakad az árfolyam, mert elindul egy eladási hullám. A sok átlagember meg csak néz, hogy megint megszívta és keresni fogja, hogy ki a hibás.

Pedig ő a hibás, mert túl nagyban fogadott és veszített. Olyan, mint a lóverseny. Van egy favorit ló, amelyik zsinórban nyer 5 futamot. De a 6. futamra lesz valamilyen sérülése, de akkor már a legtöbben rá fogadnak, egyre nagyobb összegekkel és csak néznek, amikor veszít és ők is elveszítik amit addig nyertek, talán még többet is.

2019. máj. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Ez olyan mint a vicc amikor a jogi egyetemen a diák feljelenti csalásért az őt megbuktató tanárt.

Biró:

-Miből gondolja, hogy csalást követett el a tanár úr amikor önt megbuktatta?

Diák:

- Tisztelt Biró úr! A jog szerint csalás az, ha "egy személy egy másik személy TUDATLANSÁGÁVAL VISSZAÉLVE az illető személynek kárt okoz".

2019. máj. 12. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!