Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet a következménye, ha...

Mi lehet a következménye, ha valaki kap 1 levelet a t-home-tól, hogy a Warner Bros rájött, hogy a te ip címedről illegális letöltés történt 1 torrent oldalról?

Figyelt kérdés
2008. nov. 12. 08:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem ez furcsa...

Az az érzésem,hogy át akarnak verni.A Warner Bros kötve hiszem,hogy pont te utánad nyomozna.Vannak szerzői jogvédő egyesületek,de azok sem a felhasználókkal szarakodnak,hanem a nagyobb oldalak üzemeltetőit,a topfeltöltőket próbálják valahogy félreállítani.Hozzáteszem nem nagy sikerrel.Nem akarlak félrevezetni,de szerintem ne foglalkozz vele.A Warner Brosnak különben sem lenne szabad tudnia,hogy te mit csinálsz a neten.Az csak rád és a szolgáltatódra tartozik,akinek nem szabad infot kiadnia.Erre elkötelezte magát a szerződésben,amit kötöttetek.Ha megtudta valahonnan,az ugyanúgy illegális tevékenység volt,mint amit te csináltál.Be se nagyon tud perelni,ha egyáltalán szándékában áll.Ennyi erővel perelhetné a fél világot...

2008. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
100%

nincs illegális letöltés.


média anyagok, azaz hang, kép, film, letöltése magyarországon nem illegális. (programoké az)


Az viszont illegális, ha a torrent technológiát használva vissza is osztod. (akár már letöltés közben is)

2008. nov. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:

Tisztelt Ügyfelünk!


Ezt a levelet a Warner Bros. Entertainment Inc. (továbbiakban Warner Bros.) értesítését követően küldjük Önnek.


A Warner Bros. évek óta működtet internetmonitor-rendszert, amely minden országban és minden fájlcserélő rendszeren figyeli a feltöltött és megosztott, a Warner Bros. tulajdonát képező szerzői jogvédelem alatt álló tartalmakat.


A Warner Bros. e rendszer alapján jelezte Társaságunknak, hogy az Ön IP címéről az internetre feltöltésre és/vagy fájlmegosztásra került egy, a Warner Bros. tulajdonát képező szerzői jogvédelem alatt álló filmalkotás.


Az alábbi IP cím az adott időpontban az Ön internet-előfizetői hozzáférésének azonosítására szolgált.

Ezúton tájékoztatjuk Önt, hogy a szerzői jogvédelem alatt álló filmalkotás interneten történő megosztása, vagy internetre feltöltése megsértheti a hatályos jogszabályokat, és az alábbi következményeket vonhatja maga után:



a hatályos magyar jogszabályok és a Magyar Telekom Nyrt. Általános Szerződési Feltételei (ún.: ÁSZF) szerint a Szolgáltató korlátozhatja, vagy megszüntetheti az Ön internet szolgáltatási szerződését.


a Warner Bros. és hazai jogi képviselete hatósági eljárást kezdeményezhet Ön ellen az általa észlelt IP cím alapján.


A fenti következmények elkerülése érdekében kérjük, hogy:



azonnali hatállyal szüntesse meg a fent megnevezett szerzői jogi védelem alá eső filmalkotás és további, a Warner Bros. tulajdonát képező filmek feltöltését, megosztását az internetre, illetve a fájlcserélőkre, továbbá harmadik személyek irányába.


törölje ezen tartalmakat a merevlemezéről (Hard Disc) és adathordozóiról


azonnal jelezze Társaságunknál, ha valaki feltételezhetően visszaélt az Ön adott időpontban használt IP címével.



Jogi megjegyzés


A Magyar Telekom Nyrt. nem adta és a jövőben sem adja ki az Ön személyes adatait harmadik fél, így a Warner Bros. számára, és nem monitorozza előfizetői adatforgalmát. Ezt a levelet a Magyar Telekom Nyrt. a Warner Bros. által átadott IP címek és időpontok előfizetői adatokkal való párosítása után készítette. Tájékoztatjuk továbbá, hogy a hatályos jogszabályok alapján a hatóságok megkeresésére előfizetői adatait az internet szolgáltató köteles kiadni.


Egyúttal tájékoztatjuk Önt, hogy a Warner Bros. nem kap másolatot erről a levélről.



Kérjük a fentiek tudomásulvételét!


Tisztelettel,

Magyar Telekom Nyrt.


2008. november 11.



Ezt kaptam,a személyes dolgokat kihagytam belőle.Megírták mi lett letöltve és mikor.Szerintetek nem kell megijedni?

2008. nov. 12. 09:58
 4/67 anonim ***** válasza:
100%

A fájlcserélők használata szankcionálható. A Warner Bros részére pedig nem lett kiadva személyes adatod, a Warner Bros az IP tulajdonosát kereste meg, hogy mi történik az adott IP-n. Ez alapján a szolgáltató visszakeresett és értesített.

Véleményem szerint NEM lesz következménye ennek, ez egy "figyelmeztetés" volt, hogy ejnye-bejnye. Ha a gyakorlatot nem hagyod abba, akkor a szolgáltató jogosult szerződést bontani. Ha a Warner jogi útra tereli az ügyet, akkor a szolgáltató már köteles lesz a személyes adataidat is rendelkezésre bocsánati a rendőrségi megkeresésére. Aminek következtében akár házkutatást is elrendelhetnek, az ügy végén pedig jó eséllyel pénzbírságra és az okozott kár megtérítésére köteleznek.


Ne torrentről tölts, hanem olyan helyről, ahol nem kell visszaosztani.

2008. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
100%

de kell.


a torrent technológia úgy működik, hogy amit te letöltesz, azt egyből tőled is töltik lefelé, mert automatikusan megosztódik. (szép ez a szó)


Ez viszont a magyar jog szerint is illegális.


Húzd meg magad, mert az lesz a vége, hogy a t-home leszed a netről szerződés szegés miatt és ha hűségszerződéses vagy, akkor még a büntetés is kifizettetik veled.

2008. nov. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 A kérdező kommentje:
Na most rám hoztátok a frászt!De igazándiból a kérdésem talán inkább olyannak szólt,akivel már történt ilyen és tudja,hogy mi lett a következménye.De nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat mindenkinek,további álmatlan éjszakákat okoztatok,hiszen sajna senki sem tudott megnyugtató választ adni. :( De még egyszer köszi,hogy válaszoltatok,én pedig most elbújok egy bokorban és reszketek,mint a nyárfalevél.
2008. nov. 12. 11:06
 7/67 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom.Én még ilyet sosem hallottam.Pedig elég régóta torrentezem.A legtöbb haverom is.Nekem az az érzésem,hogy nem lesz következménye,ha folytatod a torrentezést.Nem tudom elképzelni,hogy egy szimpla felhasználó lakásán zörgessenek.Miért pont ott?Mit érnek vele,ha téged nagy nehezen kiszednek?Adtak egy pofont a szarnak...Nekem nagyon az az érzésem,hogy ez egy kis ijesztgetés.Hátha besz*rik a paraszt,oszt abbahagyja...

Lehet,hogy tévedek...

De nem értem miért pont téged bántanának.A feltöltők meg teszik tovább,amit eddig is?Nem logikus.Ennyi erővel megtalálhatták volna a feltöltőket is ugyanígy.Ha őket kiszedik,akkor véget vetettek az egésznek.Most minden egyes felhasználót be fognak perelni?Annyit megtehetsz,hogy titkosítod az adatforgalmat a torrent kliensedben.Akkor elméletileg a büdös életben nem veszik észre,hogy az adatforgalmad torrentezés.Meg ez is:minden országban,minden fájlcserélőt figyelnek?Kik ők a jóisten?De legalábbis vagy száz google...Az lehet,hogy t-online korlátozni fog,azt elképzelhetőnek tartom.Eddig csak a upc meg a vodáról hallottam.Azt hallottam,hogy ez a titkosítás segít.Az is megoldás lehet,hogy a torrentek helyett a letöltőfórumokat használod.Legalábbis egy ideig.

2008. nov. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 A kérdező kommentje:
Hogy titkosítom az adat forgalmam a torrenten?Már jó ideje fórumokról töltök,nem torrentről,de ez a letöltés még a nyáron történt.Én már rég el is felejtettem.
2008. nov. 12. 11:11
 9/67 A kérdező kommentje:
Bocs a torrent kliensben.A DHT letiltva.Még valami?
2008. nov. 12. 11:12
 10/67 anonim ***** válasza:
80%

www.utorrent.hu-itt szinte mindenről van info


Ha meg már abbahagytad a torrentezést,akkor tényleg nagy ívben ne érdekeljen a levél.Nem fognak kimenni,megnézni,hogy tényleg letörölted-e a filmet a gépről:D

2008. nov. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!