Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi értelme van a "mukbang"...

Mi értelme van a "mukbang" videóknak?

Figyelt kérdés

Aki nem tudja: azt nevezik így, amikor a videós beül a kamera elé enni, és közben beszél valamilyen témáról a nézőinek.

Pár éve nagyon nagy divat lett, egyre több hazai videós is készít ilyen tartalmat.

De amúgy mi az értelme ennek? Miért jó nézni valakit, aki éppen tömi a fejét a kijelzőn? Miért jó lekamerázni, hogy hogyan és mit eszik?

Szerintem így nem lehet értelmes videót csinálni, hiszen nem tud enni rendesen, ha közben folyton beszél, de nem is tud rendesen beszélni, ha közben teli van a szája.


Nem értem az ilyen trendeket...


Valakinek sikerült már rájönnie, hogy mire jók az ilyen videók? Lehet, hogy csak én vagyok túl tájékozatlan....



2019. jún. 6. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Nincs értelme. Valaki elkezdte, aztán mivel újdonság volt és addig nem volt elcsépelve a "műfaj", így elkezdték egymást is utánozni az emberek, míg jelenséggé nőtte ki magát. Mire Magyarországra valami elér, már csak azért csinálják az emberek, mert másoktól látták hogy ők is ezt csinálják, és ugyanúgy megnézték 200 ezren a semmit, miközben a készítője kitolt egy videót és még jól is lakott közben.

Ugyanolyan igénytelen nulla befektetés, mint a reakció videók, hogy mások videóit nézed, és egy kamera vesz téged.

2019. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

A reakció videók legalja FacePapi. Annál nincs lentebb.

Bocs hogy nem a kérdéshez tartozik, de annyira gyűlölöm azt az ipsét, hogy na. :)

2019. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
72%
Én azt nem értem, hogy ki néz videót, ha el is olvashatná az őt érdeklő infót huszadannyi idő alatt...
2019. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szántóvető ***** válasza:
100%
várom már hogy videósok a saját nagydolgukat végezzék el a kamerák előtt.talán ilyen még nem volt,de simán el tudom képzelni hogy erre a mutatványra is meglenne a célközönség.
2019. jún. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4: na igen, a kajálós videó után már tényleg csak az van vissza, hogy szarás közben kamerázzák magukat, miközben világmegváltó gondolatokat osztanak meg a nézőikkel.... aztán majd ebből is nagy divat lesz.


3: bár alapvetően én is jobban szeretek olvasni, mégis van, hogy inkább ilyen "beszélgetős" videókat nézek az engem érdeklő témákról. Ennek nagy előnye, hogy mást is lehet csinálni közben, így akkor szoktam ilyesmiket berakni, amikor valami házimunkát végzek, pl vasalás, vagy főzés, mosogatás közben hallgatom, amikor nem tudnék olvasni :D de csak úgy biztosan nem ülnék le a gép elé azért, hogy azt bámuljam, hogy valaki fél órát beszél a kamerába, de háttérzajnak elmegy, TV helyett :D

2019. jún. 6. 18:14
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
legjobb ahogy filmkiller szürcsölte a húslevest:D
2019. jún. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Döbbenet, ahogy az a koreai nő zabál, mert az már zabál, nem eszik, 3 millió nézővel! Azóta sem térek észhez, megnéztem pár videót tőle, hogy tájékozódjak mi is az a mukbang, de azóta sem térek magamhoz, ahogy zabál, folyik ki a szájából az étel, még le sem nyelte a falatot, már tolja rá a következőt, hát mi ez??????
2019. jún. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
94%
Szerintem gusztustalan az egész. Főleg amikor megy az erőltetett szürcsölgetés meg csámcsogás. Egyébként meg mit várunk az ázsiaiaktól, ami nekünk tabu az nekik sosem az.
2020. jan. 31. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!