Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet a 192.168....

Hogyan lehet a 192.168. 0.1-hez kideríteni a felhasználónevet és a jelszót?

Figyelt kérdés
Ami eddig felhasználónév és jelszónak meg volt adva azzal valamiért nem enged bejelentkezni (nem admin - admin volt). Mit csináljak?

2019. jún. 11. 18:24
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Megnéztem a wifi adapter hátoldalán, az van ráírva a felhasználónév/jelszónak, hogy admin/admin.
2019. jún. 11. 21:19
 12/22 anonim ***** válasza:

van egy olyan tippem is, hogy már nem a gyári rendszer van rajta. felraktál rá valamit, vagy a korábbi tulaja esetleg?


Tomato például? akkor a felhasználó és jelszó:

root

admin

2019. jún. 12. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 P.O.C. ***** válasza:

És mi lett volna, ha már az elején közlöd a router pontos típusát? Mostanra nem kéne fölösleges köröket lefutni, és vaktában lövöldözni.


Egyáltalán nem törvényszerű, hogy egy router default accountja admin/admin. És az sem, hogyan működik a reset -elés.

2019. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

#12: Nem tudok róla, hogy lenne felrakva rá valami. Lehet az öcsém babrált vele valamit, aki rendszeresen napokig elérhetetlen.


#13: Asus RP-N12

2019. jún. 12. 10:46
 15/22 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam még, hogy vásárolok hálózati kábelt és azzal rácsatlakoztatom a számítógépre és úgy csinálom meg a resetelést. Legalábbis mintha körülbelül ezt olvastam volna tegnap este valahol. Csak nem tudom, hogy működni fog-e.
2019. jún. 12. 10:49
 16/22 P.O.C. ***** válasza:

Először isz ez egy jelismétlő, nem pedig router. Cliens mód az alapértelmezett beállítása, így az IP címe is az lesz amit a fő router DHCP szervere ad neki. Ami több mint valószínű, hogy nem az 192.168.0.1 -esz, mert erre egyik DHCP szerver se oszt IP -t. Valószínű ilyenkor a fő router menüjét próbálod behozni.

Egyébként az [link] domén néven érhetők el a beállítások.


Pont erről beszéltem, hogy hiányos infókkal hiába lövöldözünk vaktába.


Amúgy mit akarsz rajta beállítani és milyen üzemmódba használod az eszközt?

2019. jún. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

A wifijelszót akarnám megnézni a 192.168.0.1-ben, mert valahogy a laptopon és az okostelefonon a wifijelszót, ami eddig volt állítva hibásnak írja ki és nem tudok a wifire csatlakozni.


Akkor hol lehet a router? :O Más routerszerű eszközt nem találok a lakásban...

2019. jún. 12. 11:36
 18/22 P.O.C. ***** válasza:
Hát valaminek pedig lenni kell. Ki a szolgáltatód? Milyen módon jön be a net a lakásba?
2019. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Na, megvan, kint volt a villanyóránál, ahol a hálózati kábelek is vannak... TP-Link TL-WR740N. Csak semmi fényt nem ad, mint korábban, amikor bent volt a lakásban, hiába is nyomogatom a resetet semmi sem történik...
2019. jún. 12. 12:00
 20/22 P.O.C. ***** válasza:
Kap áramot? A tápja jó?
2019. jún. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!