Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hol találhatnék embert aki...

Hol találhatnék embert aki letesztelné a Linux szerverem biztonságát?

Figyelt kérdés
Mindig is Windows fan voltam, most telepítettem először egy Linuxot (CentOS), csak nem tudom hogy jól beállítottam-e mindent a Youtube videók szerint...
2019. jún. 11. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:

"Fehér kalapos" vagy "etikus" hacker a kulcsszavaid.

Nem lesz olcsó.

2019. jún. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kürt Kft.
2019. jún. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem ilyen cégekre gondoltam, amatőr vagyok, első linux telepítésem... :)
2019. jún. 11. 23:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Tűzfalat meg ilyeneket beállítotad?

Esetleg Kali linuxal tudod, te is ellenőrizni abban van benne minden.

Otthoni tesztelés célból jó.

De akár egy ubuntu, vagy Arch rendszer alól is megnézheted, egyik legjobb portok feltérképezésére nmap csomag.

Én személy szerint az Archot részesitem előnyben. 😉

Illetve az nmap mellet a lynis csomagot ajánlom otthoni tesztelgetésre.

Inkább nem írom le részletesebben, de interneten minden fenn van és a 10 éves pistike ne akarja törögetni dos támadással más tulajdonát elérhettetlené tenni.

A sok kisgyerek szereti a kali linuxot, mert attól, hogy letöltötte azt hiszi, hogy ő egy hekker 😂

2019. jún. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha Youtube videók alapján csináltál CentOS hardening-et, akkor látatlanban is azt mondhatom, hogy nem biztos, hogy jól csináltad (ki a fene nyúl hozzá YT alapján egy rendszerhez?!)..


Aki ténylegesen letesztelné neked, olyan nem találsz, max. baromi drágán (egy weboldal blackbox tesztje - csak az oldal, nem az egész rendszer!, csak távolról és anonim módon) listaáron 0,8-1,2M Ft. Egy normális, teljes körű tesztelés ennél sokkal több is lehet (feltéve, hogy kapsz róla doksit is, hogy mit találtunk és mi a javaslatunk, nem csak az, hogy sz..r az egész), de minden attól függ, hogy mit használsz rajta. Ugye nem várod el senkitől, hogy azt a melót, amihez kell némi (3-5 év) tapasztalat grátisz végezze el... Ha mégis találsz, kérlek ne bízz meg benne :-)


Egy desktop nélkül telepített alap CentOS eléggé biztonságos..

2019. jún. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!