Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Honnan tudom, hogy a minndenna...

Tiszai Tímea kérdése:

Honnan tudom, hogy a minndennapjaimban mennyi adatot használok a netről illetve töltök fel?

Figyelt kérdés

A kérdés arra irányul, hogy gyorsabb netet szeretnék a munkámhoz, és a szolgáltatók, az adatmennyiséget kérdezik, nem a gyorsaságot.

Jelenleg 10Mbps vezetékes netem van, de néha megőszülök, mire a Magyarország pont hu elindul, vagy egy ügyet elektronikusan elintézek. Kizárólag a munkámhoz használom a netet. A háttérben a jutúb muzsikál. Ha van bármilyet 5let, a gyorsabb net ügyében, szívesen fogadom. Köszszszönöm.



2019. jún. 12. 10:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Windows 10-ben meg tudod nézni a gépház --> hálózat és internet menüben.
2019. jún. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Olyan környéken laksz, ahol forgalomarányos netet adnak? (mostanában ezek már nem szoktak forgalomarányosak lenni, ezért meglepő nekem). Nem tudom, milyen vezetékes szolgáltatásról van szó, sajnos az, ha nagyobb sávszélességű netet adnak, nem biztos hogy érzékelhető is lesz nálad, ha dASL-ről van szó például. Írtad, hogy 10 MBPS net is túl lassú, ezért gondolom, esetleg a géppel lehet probléma? (láttam már ilyet).

Mérj net-sebességet valamilyen oldalon, hogy mekkora a tényleges le-és feltöltési sebesség (amikor nem megy semmi más a gépen csak a böngészőben a mérő-oldal megnyitva).

2019. jún. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A 10 Mbps -nek elég kell lennie böngészésre.

Ennél nagyobb net maximum nagyméretű fájlok fel és letöltésénél érezhető jelentősen.

A magyarorszag.hu -n többet kell várni a szerverre, mint ami a letöltés - megjelenítés, ezen te nem tudsz gyorsítani.

Ha a géped van leterhelve, és lassú CPU -val szerelt, az is okozhat lassú megjelenést.

De gondolom nem egy 2 magos 2.2 GHz alatti CPU -val meg 1-2GB RAM -al szenvedsz.

2019. jún. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A gépem - állítólag - jó. Én nem értek hozzá, fizetős ügyfele vagyok, a szakiknak :) de az iránymutatásotok szerint, most rákérdezek.

XP fut a gépen.

A 30-as telómhoz a házam tetejére feltett a TCOM egy antennát, mert nem tudtam telefonálni.

A vezetékes net az Invitelé, de mert nagyon régiek a vezetékek, nem tudja magasabbra/szélesebbre emelni a netet. Már 5 éve harcolok velük, eredménytelenül. Mégegyszer köszönöm. Ha bármi új eszköz vagy módszer megjelenik, a gyorsabb net érdekében, megköszönöm, ha szóltok.

2019. jún. 13. 07:17
 5/12 A kérdező kommentje:

Megmértem a speedtest-tel Ping 19 letöltés 10,43 feltöltés 0,52.

A magyarorszag.hu-ra megint nem tudok fellépni. Csak teker, csak teker.

Kérdésem, ha a számgépem a bibás, akkor milyen cpu, meg processzor lenne az optimális, ha csak 10 Mbps-os netem van? Csak könyvelés, meg adóbevallás :) Nem játék :) Köszszszsönöm

Még mindig nem enged fel.

2019. jún. 13. 07:33
 6/12 anonim ***** válasza:

XP nagyon elavult, ez is lehet a gond például sajnos. :-(

Érdemes lenne összerakni egy mai korszerű, olcsó számítógépet (nem kell a legújabb). Szerintem olyant érdemes benni, amiben van integrált videovezérlő, mivel irodai felhasználásról van szó. Mondjuk Intel mostani generációiból valamelyik Pentium G.. processzor, vagy Ryzen 2200G de ez drágább. Processzortól függően alaplapot, memóriát kell venni, lehet hogy elég olcsón ki lehetne hozni.

2019. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nos, a gépet nem tudjuk milyen de ha XP -van akkor jó eséllyel nagyon régi.

Nos már szoftveresen is gond, hogy ha régi, mivel már egyik böngészőt se adnak hozzá legalább 1 éve.

Így biztonsági frissítések sincsenek, illetve az újjítrásokat se kapod meg.

Viszont az hogy hosszú ideig nem kapsz vállaszt, de a ping pl. jó, erősen a gép hibájára utal.

2019. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jó tanácsokat. :) Megyek és keresek egy fiatalabb gépet :)habár ez is csak két éves :( Vagy az embert cserélem le, aki összerakta :)
2019. jún. 13. 18:18
 9/12 anonim ***** válasza:

2 éves gép és XP -t rakott rá? 😮

Felmerülnek kérdések, Driver és egyéb téren, mert az új hardverekhez már lassan 10 éve nem adnak ki XP -s drivert.

2019. jún. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszszsönöm :) Öreganyám mondta: ha egy kupleráj nem megy, nem a bútorokat kell kicserélni. :)

Azt gondolom, hogy itt is ember csere lesz :)

Márcsak azért is, mert ssd winyóm van - a külföldön élő fiam tanácsára - de folyamatosan lassabbnak érzem, mint más gépeket, melyekkel néha kapcsolatba kerülök. :) Köszszsönöm :)

2019. jún. 14. 09:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!