Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tegnap engem is tiltott a...

Tegnap engem is tiltott a facebook, ezáltal az instagram is. Szerintetek mi lehet ezzel kezdeni? Próbáltam új email-el új fiókot csin, nektek sem engedi?

Figyelt kérdés
Emellett a rengeteg emlék is, ami volt mindkét oldalon, rohadtul szar érzés, hogy mindenem elveszett. Botrány, hogy senki nem tud választ adni!!! Nagyon rossz elveszíteni egy 10 éves fiókot, ugyanis a munkámban napi szinten használjuk kollegáimmal.

2019. jún. 18. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Ez egy jel arra vonatkozóan hogy végre elkezdhetnél rendes életet élni a való világban.Nem veszett el semmid.Ha az emlékeiket ilyen helyeken tárolod akkor így jártál,majd legközelebb lemented őket valahova.Biztos sok kamu híreket osztottál meg.
2019. jún. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érdekes. Hullanak a fiókok mint a legyek. Biztos, hogy nem lájkoltál vagy osztottál meg álhíreket? Vagy provokatív gyűlöletkeltő posztokat?


Ha a saját rendszerük hibás akkor valószínűleg úgyis visszaadják. Kétlem, hogy véglegesen törölték volna az adataidat.


Ha nem sértetted meg a szabályzatot akkor reklamálj, úgy talán hamarabb visszakapod.

2019. jún. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az már régen rossz, ha a munkában személyes kontaktus helyett facebook-ot használtok.Ti a 80-as 90-es években mit csináltatok volna? Én facebook nélkül is megvagyok. Amúgy nem osztottál meg szélsőjobbos, jobbos, melegellenes, vallásellenes posztot? vagy nem lájkoltál ilyet? Mert akkor van rá esély, hogy az lesz a gond.
2019. jún. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Ez a hátulütője, ha egy magánkézben levő vállalat szolgáltatásaira túl sok midnent rábízunk. Jön valami debil "mesterséges intelligencia" algoritmus, és a felhasználók egy százalékát lazán letörli. Mert csak. Mert "ő" úgy gondolta, hogy ennek itt nincs helye. És most itt lehetne szidni azt a trendet is, hogy agyba-főbe erőltetik a neurális hálókat, ami persze egy tök jó technológia, de pontatlan. A Fb vezetését meg egyetlen dolog érdekli: a pénz. Meg lehetne oldani, hogy az AI csak megjelöli a fiókot, hogy aztán egy fizetett munkatárs azt leellenőrizze, de az pénzbe kerülne. Értem én, hogy a céljuk a profit, de évek óta már másról nem szól a Fb, mint hogy hogyan húzzanak le minél több pénzt a felhasználóktól, és emellett hogyan költsenek minél kevesebbet karbantartásra és fejlesztésre. Nem véletlenül futnak bele lépten-nyomon adatvédelmi és biztonsági problémákba. De ha van egy oldalad, akkor fizetned kell, hogy ne csak a kedvelők 10%-ához jussanak el a bejegyzéseid.

Emellett a regisztrációval elfogadtad, hogy bármit tehetnek a fiókoddal, tök mindegy, hogy ez neked milyen érzelmi, vagy anyagi hátrányt okoz.

Én személy szerint ezért használok a munkaügyi kommunikációra elsősorban e-mailt, mert ott azért kevésbé függök egy fillér**szó cégtől. Főleg, ha az ember meg tudja engedni magának, hogy saját domainen saját mailszerver fusson.

Sokszor megkapom, hogy maradi vagyok. Szerintem viszont csak elővigyázatos. Nem pakolom gondolkodás nélkül a fél életemet és a karrieremet a "felhőbe", mert tudom, hogy elég egyetlen debil döntés, és volt adat - nincs adat.

A 15 éves e-mail címem még mindig él és virul. Azóta jött, uralokodott, majd pusztult az MSN. Jött, uralkodott, és pusztult az iWiW. Jött, uralkodott, és pusztult a MySpace. Jött, uralkodni próbált kevesebb sikerrel, majd pusztult a Google Plus. Minket annyira nem érint, de az enyészeté lett az Orkut is, amit fél India meg Brazília aktívan használt. Divat lett minden blogot, weboldalt Facebookra költöztetni. Aztán Zucki bácsi gondolt egyet, és egyik napról a másikra a lájkolók feléhez úgy döntöttek, hogy nem jutnak el a posztok. Mert az MI jobban tudja, hogy ki mit szeretne nézni/olvasni. Én mindig is azt mondtam, és továbbra is fenntartom, hogy ilyen szolgáltatásokra nem szabad a fél életünket rábízni. Kényelmes és praktikus, de veszélyes.

2019. jún. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem osztottam kb soha semmit. Az ismerosi koromben tobb embert is tiltott a rendszer. Amugy tudok elni facebook nelkul, de azert idegesito, hogy semmi valaszt nem kapunk a jelzeseinkre...

itt egy link amibol tudjatok mirol van szo —> [link]

2019. jún. 18. 09:37
 6/8 anonim ***** válasza:
26%
#3: Nyilván nem a szomszéd asztalnál ülő kollégától fog Facebook Messengeren kérdezni. A világ változik, és ezt el kell fogadni. Ha lehalna a telefon és az internet, elég nagy káosz kerekedne, pedig száz éve egyik sem volt ám! Tetszik vagy nem, az elektronikus kommunikáció ma már létszükséglet. Ha egy cég azt mondaná, hogy holnaptól ő csak személyesen fogad megrendeléseket, elektronikusan nem, valószínűleg rövid időn belül becsődöl, hiába működött ez a modell a 80-as években. Viszont ahogy fentebb írtam, a digitalizációt is lehetne értelmesen végezni. Egy olyan szolgáltatástól függővé tenni mindent, ahol pár ember teljhatalmúlag akárhogyan keresztbe tehet, nem túl bölcs módszer.
2019. jún. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Simon Belmont


Előre megjegyzem, hgoy nem vagyok facebook párti.


"Jön valami debil "mesterséges intelligencia" algoritmus, és a felhasználók egy százalékát lazán letörli. Mert csak. Mert "ő" úgy gondolta, hogy ennek itt nincs helye."

- Több milliárd felhasználójuk van és naponta milliós nagyságrendben blokkolnak fake vagy feltört fiókokat amelyek osztják az álhíreket, propagandát és botként kattintanak reklámokra. Harminc ezer emberi alkalmazott (elég szar körülmények között) dolgozik ezen az AI megoldások mellett.


"És most itt lehetne szidni azt a trendet is, hogy agyba-főbe erőltetik a neurális hálókat, ami persze egy tök jó technológia, de pontatlan"

- Nem erőltetik. Hatékonyak és olyan problémákat lehet velük megoldani amiket meg sem tudsz 'fogni'. Elég tudni a célt amit el akarsz érni.


"A Fb vezetését meg egyetlen dolog érdekli: a pénz."

- Ez igaz kb minden profitorientált cégre. Néha még nonprofitoknál is előfordul. :D Pff.. kapitalizmus


"De ha van egy oldalad, akkor fizetned kell, hogy ne csak a kedvelők 10%-ához jussanak el a bejegyzéseid." - Sokkal több tartalom van mint amit a usernek van ideje átnézni. Valamilyen ajánlórendszerre szükség van és ezt használják ki az üzleti modelljükkel. Ló V ért kapsz egy kis boost-ot.


"Mert az MI jobban tudja, hogy ki mit szeretne nézni/olvasni."

- Pontosan. Órákig a facebook vagy a youtube stb. előtt tudják tartani az embereket. Nem biztos hogy ez jó nekik de ha nem szeretné nézni akkor nem nézné.


"Én mindig is azt mondtam, és továbbra is fenntartom, hogy ilyen szolgáltatásokra nem szabad a fél életünket rábízni."

- Na ezzel tökéletesen egyetértek.

2019. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Használj Telegramot, az legalább nem kürtöli világgá az adataidat, és nem cenzúráz, ha azt merészeled mondani, hogy csak két nem létezik. Ja, és sürgősen gondold át az életed, ha egy ilyen tiltás után szerinted elvesztettél bármit is. Főleg hogy emlékekről is szó van. Nyilván nem kell visszaszokni a postagalambra, meg arra, hogy elsétálj a 30km-re élő ismerősödhöz, hogy megkérdezd mi a helyzet. Viszont ennyire függeni a technológiától nem egészséges.
2019. jún. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!