Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » DIGI által adott routert...

DIGI által adott routert szeretném összekötni egy általam vásárolt másik routerrel. Megoldható?

Figyelt kérdés
Nem vagyok megelégedve az ISP által adott modemmel, de mivel optikai szálas a csatlakozása és a tv is arról megy, gondolom csak az a járható út, ha összekötöm egy általam vásárolt routerrel (pl DIGI LAN1 menne a másik router WAN portjába). Az utóbbi wifijét és lan portjait szeretném csak használni. Ehhez milyen beállítások szükségesek? Próbáltam magamtól, de valamiért nem működik az internet ezzel a megoldással. Köszi!

2019. jún. 21. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én Inviteles vagyok es adsl.. LAN1 portról megy most a gépen a net?
2019. jún. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egészen pontosan így megoldható, ahogy leírtad. Fogod a Digis routert, belekötsz az egyik LAN portjába egy internet kábelt, a kábel másik végét pedig bekötöd az új router WAN portjába. Kész.

Mondjuk azzal kapcsolatban nem vagyok biztos, hogy az IPTV úgy is működne-e, hogy a külön vásárolt routerre kötöd a TV-t, ahhoz szerintem a routernek IPTV-képesnek kellene lennie. Legalábbis az én TP-Link routeremben van külön IPTV opció, ahol engedélyezhetem ezt és meg is szabhatom, hogy mely LAN porton keresztül menjen az IPTV.

2019. jún. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

DIGI-nél nincs IPTV, koaxról megy az ONT-ból a TV(k)-be a kábel, azt jónapot.


Hozzánk 2 éve hozott a digi egy ZTE F668-at, azóta is az van, de elég sűrűn dobálta a WiFi-t, főleg az utóbbi időben, ezért vettem én is egy routert mellé. Úgy kell, ahogy leírtad összességében, viszont nekem át kellett állítanom router módból AP módba az újat, mert elég gyér WiFi sebességet produkált. Most már jön wifi-n is 300-350mbps.

2019. jún. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

A legjobb ilyenkor az Access Point mód, a normálisabb routerek tudják ezt a módot. A gagyibbak is a HDCP szerver letiltásával, de ez néha okozhat problémákat. Így jobb a natív Access Point mód. Ilyenkor a router gyakorlatilag nem NAT -ol, minden router funkciót a fő router lát el. Tehát portátirányításokat -ha szükséges neked ilyen- a fő routeren állítod be.

Ilyenkor csak arra kell ügyelni, hogy ne egyezzen a fő router és az AP módú router IP címe illetve ne legyen a a fő router DHCP cím tartományában se. A kábelt meg a LAN-ból a LAN -be kell kötni.


A másik, hogy a fő router csak modemként legyen használva, és a új router csatlakozzon PPPoE -n a szerverhez. Ez sajnos nem mindegyik szolgáltatói routerrel lehet megcsinálni. Pl a telekomos ONT routerekkel simám meglehet. Nekem is így van. Digi -nél nem tudom mi a helyzet.


A harmadik mód az ha a fő router és a másodlagos router is routerként funkcionál. Ez a legkevésbé ajánlott mód, mert dupla címfordítás van és minden portátirányítást két routerbe is meg kell adni. Ami elég bonyolult néha még tapasztalt felhasználónak is.

Persze ha csak simán netezel, nem futtatsz szervert vagy nem játszol online multiplayer játékot, ez a mód is megfelelhet netezésre. Ilyenkor a másodlagos router WAN portját Dynamic IP -re kell állítani.

2019. jún. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért akarsz 2 lan -t otthonra ? Ha kell ok, ha nem akkor a lan portot a lan porttal közös, új routerben a dhcp kiszed azt kész.

Vagy digi routerben a router és fw funkciót kikapcsolod ha lehet .

2019. jún. 22. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 P.O.C. ***** válasza:
***: Még a A harmadik módnál fontos az hogy ne egy alhálózatba legyen a két router. Tehát ha a fő router 192.168.0.valami, akkor a másodlagos IP címe legyen 192.168.1.valami.
2019. jún. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A probléma ott van, hogy az új routeren openVPN szolgáltatàst is szeretnék beállítani, hogy ne kelljen minden gépre/játékkonzolra/NAS-ra /wifi eszkozre beállítani a vpn elérést. Ha simán lan-lan dugom be, akkor ez lehetséges?
2019. jún. 22. 07:54
 8/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Hát ezek általában nem szoktak működni AP módban. Csak akkor ha az a fő router. Persze megpróbálni attól még meg lehet.


Nekem a telekomnál egy Huawei HG8245H típusú ONT van. Ott úgy sikerült a router mód, hogy egyszerűen kitöröltem a szolgáltató modemből a PPPoE felhasználónevet és jelszót és rámentettem illetve a Wi-Fi -jét is letiltottam. Majd a Huawei LAN1 portjából kivezettem a kábelt az Asus routerem WAN portjába. És ott beállítottam a PPPoE felhasználónevet és jelszót. Utána az Asus routerem minden funkciója működött, nem volt dupla címfordítás se. És ami a legfontosabb hogy a telefon és IPTV szolgáltatás továbbra is működött a Huawei ONT -n keresztül.

2019. jún. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!