Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki felvilágosítana a...

Valaki felvilágosítana a youtube partnercégekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem tudom pontosan, hogy hogyan működik ez a youtube pénzkeresési rendszer. Van egy jó ötletem amikről lehetne jó videókat csinálni amit sokan néznének szerintem, viszont nem magyarul hanem angolul lenne, hogy a világ többi pontjáról is értsék. Milyen partnercéghez kellene csatlakoznom és mit csinálnom ahhoz, hogy minél több pénzt szerezzek ebből? A megtekintések vagy mi után fizetnek? Ha valaki azt akarná írni, hogy ne a pénzért videózz az nem érdekel.

2019. júl. 12. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ötletemberként akarsz pénztkeresni úgy, hogy mások dolgoznak helyetted - hajrá. És ne mondd hogy nem erről van szó, amikor arra nem voltál képes hogy a youtube FAQ ot elolvasd, minden monetizációval kapcsolatos kérdésedre választ kaptál volna.

Alapvetően szívesen segítek bárkinek amiben csak tudok, de ettől a hozzáállástól rosszul vagyok - megnyugtató a tudat, hogy legfeljebb ha két videóig eljutnak az ilyen emberek, hosszú távon sosem foglaljátok a sávszélességet feleslegesen.

2019. júl. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sok videóig elfogok jutni szerintem és utánaolvastam a dolognak csak angolul akarok videózni ezért felbukkant a gondolat, hogy valamit másképp kellene csinálnom mint a magyar videósoknak! Ezért kellene felvilágosítani, hogy így angolul mit kellene másképp csinálni mintha a magyarok lennének a "célpontok".
2019. júl. 12. 23:03
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Ha utána olvastál volna, akkor nem tetted volna itt fel ezt a kérdést.

Másrészt megnyugtatlak mert akkora a yt videós konkurencia, annyi szemét és igénytelen tartalom van már felpakolva, hogy nagyon kreatívnak kell lenni hogy valakit érdekeljen a feltöltött content.

Mivel téged csak a pénz motivál, így esélyed sem lesz "berobbanni" a yt világába. A legtöbb videós évek kemény munkája alatt ér el olyan szintű feliratkozó tábort amiből már telik neki nasi pénzre is.

És most vonatkoztassunk el ilyen szezonálisan hájpolt csatornáktól mint pl. a videó infó 1 csatorna, amin az emberek 95%-a csak jót mosolyog.

Most ki merem jelenteni, hogy év végére már menni fog a süllyesztőbe, mivel a tartalom eddig is nulla volt a csatornán, a későbbiekben meg úgy is meg fogják unni az emberek az öreg szerencsétlenkedését.

2019. júl. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Jó ötletre" nem fogsz se a Youtube-tól, se partnercégtől pénzt kapni. A dolog úgy működik, hogy meg kell valósítanod a jó ötleted egy saját, egyedi tartalmat gyártó csatorna képében.

Első körben, ha a csatornádra 1000-en feliratkoznak és legalább évi 4000 órányi videót megnéznek, akkor a YT felajánlja neked, hogy részesedhetsz a reklámbevételekből.

Tehát pénzt az alapján kapsz, hogy a videóid alatt futó reklámokat mennyien nézték meg, illetve milyen reklámot. Nem a nézőszám alapján (bár ez valamennyire összefügg), és semmiképp sem a feliratkozószám alapján.

Ekkor a Yt-bal leszel partner, akik az AdSense rendszeren keresztül fizetnek neked a reklámbevételből.

Van olyan út is, hogy egy külső partnercéggel kötsz szerződést, akiknek fizet a YT, a partnercég leveszi a pénzből a részét és kifizeti neked. Kisebb csatornaként szerintem felesleges külső partnercéggel szerződni. Működőképes a YT partnerség és kész. Egyelőre ha még csatornád sincs ez az opció is távolinak tűnik.

2019. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!