Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi történik, ha nem fizetem...

Mi történik, ha nem fizetem ki Vaterán az árut?

Figyelt kérdés
Tegnap liciteltem egy aukcióra, ami 1 forint volt, meg is nyertem. Viszont! Csak később vettem észre, hogy csakis személyes átvétellel oldható meg. Megkérdeztem először az eladót, aki azt válaszolta, hogy valóban CSAK személyes átvétellel oldható meg. Kértem a licit törlését, de az ügyfélszolgálat arra hivatkozott, hogy mivel a licit megtétele előtt is odavolt írva, hogy személyes átvétel ezért nincs jogom törölni a licitet. A termék összesen 1 forintba kerülne, de viszont nagyon-nagy méretű, ezért nem tudok elmenni érte + nagyon messze van az eladó lakcíme. Mit tudok tenni annak érdekében, hogy ne történjen semmi különösebb probléma ebből az 1 forintból? Esetleg lehet valami "váltságdíjat" fizetni az eladónak, hogy mégsem tudom átvenni a terméket? Vagy 1 forinton valóban problémázni fognak?

2019. júl. 21. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs ismerős, aki el tud érte menni egy rekesz sörért cserébe?
2019. júl. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezen kár problémáznod.

Fizesd ki neki az 1 Ft-ot és kész, ami valójában nulla forint a kerekítés szabályai szerint.

Aztán hagy meg neki a terméket.

Neki sem jó, hogy 0 Ft-ért vált meg a terméktől.

Ajánld fel neki a kölcsönös pozitív értékelést mellett elállsz a termék átvételétől.

Bele fog menni garantálom. Hacsak nem egy hullát vettél, mert akkor előfordulhat, hogy szabadulni szeretne tőle.

:)

2019. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Na most 1 forinton szerintem egy épeszű ember nem fog szarozni. Nem bukik semmit az üzleten, elvégre újrahirdetheti és talán valaki más többért is elviszi vagy ki is dobhatja és ugyanúgy nem veszít vele semmit.


A lényeg, hogy ne hallgass a dologról, hanem szólj neki, hogy ez a helyzet, ha tényleg nem postáz, akkor megegyeztek egy értékelésben és kész.

2019. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sikerült lerendeznünk. :) A nagyon-nagy méretet úgy kell érteni, hogy majdnem egy szekrénysor méretű. Megkérdeztem, hogy hányszor hanyas(mert a képen nem lehetett kivenni a méretét pontosan) és háát nem igazán fért volna bele egy utánfutóba sem. Legközelebb megéri azt az 1 legörgetést az oldalon a kellemetlenség elkerülése végett. Csak hirtelen licitáltam mert már hamarosan járt le a licit.
2019. aug. 11. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!