Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért érzem úgy? (linux)

Miért érzem úgy? (linux)

Figyelt kérdés

Ki milyen oprendszert használ és miér??

Én azért, mert iskolának vége és a windowsos játékokat már meguntam.

Lehet olyan, hogy valaki az operációs rendszerrel szeret "játszani"?

Lubuntut+Win 10(dualboot) kezdtem el legelőször használni utána 1 év után a windows 10 és lubuntu helyébe telepítettem Xubuntut.

Nekem a xubuntu valamiért jobban kézre áll mint arcolinux/manjaro/pure arch


Ki használja a xubuntut még?

A linux mint xfce felülete pedig egyszerűen nem tetszik csak nem tudom miért.


Lehet, hogy azért, mert xubuntut tettem fel a win 10 helyébe és azért tetszik csak?


Sokan a Linux Mintet ajánlották, de az nem tetszik egyik felületével sem.


Arcod(Arcolinux minimálból összerakva) van most telepítve a xubuntu mellé(amit ubuntu 18.04 minimál telepítővel raktam össze)


Xubuntu felépítése tetszik, de az Arcolinuxnak pedig a kinézete csak nem tudom, hogy tudnám a kettőt kombinálni.


Debian alapú xubuntu-ban a terminálos * kiegészítés is tetszik többek között.


Míg Arch alapú arcolinuxnál az aur az jó, de ilyen miért nincs debian alapúaknál?

Arch alapúaknál terminálban miért nem müködik a * kiegészítés(bármennyi karaktert helyetesítő speciális karakter)?


Köszönöm mindenkinek a válaszát előre is!



2019. júl. 29. 15:44
 1/5 tabaki ***** válasza:
100%

Nem tudom -- ki láthat egy ismeretlen kolléga lelkébe? A lelkiismeretes válaszaid alapján nem érdemelsz komiszkodást, de mégis, miféle kérdés ez? Én is próbálgattam néhány disztrót (ha nem is ennyifélét), néha csak kíváncsiságból avagy játékból, és hát igen, nem egyformák, egyiket csinosabbnak találtam, a másikat kevésbé, az egyiknél ez a megoldás jött be jobban, a másiknál amaz. Gondolom, ezzel bárki más is így van, csak azt nem hiszem, hogy az ő preferenciái okvetlenül megegyeznek az enyémmel, vagyis, hogy létezhet mindenki számára ideális disztró. Ha csakugyan szívesen játszol az oprendszerekkel, javaslom, hogy próbálj alapról felépíteni magadnak egy sajátot, amelyikben minden az elképzelésed szerint működik:

[link]

Meg kell mondjam, anélkül okoskodom, hogy én magam valaha is próbálkozni mertem volna vele. Az egyszerűbb út, hogy telepíted a neked legrokonszenvesebb disztrót, és telepítgeted rá azokat a programokat, kiegészítőket, témákat is, amelyek valamelyik másikban jobban tetszenek. Néha a programok finomhangolásában is találhatsz olyan beállítási lehetőségeket, amiket hasznosabbnak ítélsz az alaphelyzetnél.

2019. júl. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Linuxot és Windowst is használok, bár inkább az előbbit.

Igen, van olyan, hogy valakit a különböző technikák megismerése szórakoztat. Ez akár az első lépés is lehet egy rendszerinformatikusi karrier felé. :-)

Személy szerint én Linux Mintet használok. Még annó a SuSE 6.2-vel kezdtem, aztán jött az utód OpenSUSE, majd az akkoriban hirtelen nagyot szárnyaló Ubuntu. Aztán az Ubuntunak az átszabott "Unity" felülete nagyon nem jött be, ezért váltottam Mintre. Egyébként Ubuntu - Debian - Xubuntu - Mint -- egy oprendszer-család. Mindegyik Debian-alapú, és kis ügyeskedéssel akár egymásba is átalakíthatóak. Pont azt szeretem a Linuxokban, hogy brutális mérétékben testreszabható az egész rendszer.

Mellesleg még a FreeBSD-vel is kacérkodok. Érdekes rendszer. :)

2019. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Simon Belmont infót kezdtem tanulni szóval pont vág abba amit tanulni/dolgozni szeretnék.

Programozgatni is elkezdtem bár c#-ban és hát linuxon nem igen életképes.


tabaki köszönöm, hogy normális választ adtál attól függetlenül, hogy én kicsit tényleg nagyon fura így utólag újra olvasva.

Köszi megnézem a linket és csinálok egy saját linux rendszert(amikor tanultam akkor is próbálkoztam ubuntuból egyedi rendszert készíteni)

2019. júl. 29. 22:04
 4/5 anonim válasza:
100%
Azt írtad, hogy nem igen életképes Linuxon a C# programozás :D Hát én mondjuk egy ideig úgy programoztam Linuxon, nagyon is életképes, Visual Code nevű programmal igen könnyen lehet, egész jó a compiler. Debian alapon egész könnyen is telepíthető :D
2019. aug. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Linux Mint KDE-t a "hétköznapi" gépemen, Manjar KDE-t a munkagépemen, Debiant ablakkezelő nélkül, illetve FreeNAS-t használok.
2019. szept. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!