Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem látja a pendriveom...

Miért nem látja a pendriveom és miért hal meg a gép?

Figyelt kérdés

Van egy pendriveom (kingston data traveler dt50 16 gigás), új, win7 telepítésére használom (rufussal). Eddig már 5-6 alkalommal használtam erre a célra, de most a gép amire telepíteni akartam valami kifogást talált (valami illesztőt nem talál rajta). Lehúztam hát, hogy ellenőrizze a másik gépen, esetleg újra rufusoljam rá a win7-et, de nemhogy nem jelenik meg a kis szenya az eszközkezelőben, mikor bedugom az USB-be, de vagy instant kikapcsol vagy bedobja a kékhalált "Stop 0x000000101" hibaüzenettel. Most a parancssorban sfc /scannow paranccsal ellenőriztettem a gépet, aszongya: a winfos erőforrás-védelem nem tapasztalta az integritás megsértését... gondolom ez felhasználóul azt jelenti, hogy nincs baj. Most rá dugtam, a rendszer nem döglött meg, viszont nem látja a pendriveom a rendszer.


Elromlott maga az eszköz vagy valamit szoftveresen nem csinálok jól? (az eszközkezelőben sincs sehol felkiáltójel)

Valakinek ötlete?


2019. júl. 29. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Na ilyet se láttam még, hogy elbaxott pendrive-tól kékhalál, ezt is csak a winfos tudja produkálni :D

Próbáld meg akkor a lemezkezelőből vagy a rufusból formázni, amikor éppen nem látja a rendszer, de nem is döglik meg tőle. Esetleg érdemes játszani az USB 2.0/3.0-ás portokkal.

De több mint valószínű, hogy a pendrive döglött meg.

2019. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A-aa... végigdugtam vele 2 gépet úgy, hogy levettem a pendriveom burkolatát, hogy tuti érintkezzen és mindnél kékhalál, ha nem egyből, akkor, amikor úgy mozdítottam.

Olyan előfordulhat, hogy a pendrive zárlatos vagy olyan elektronikai baja van neki, amitől szeretett rendszerem hardverestül-mindenestül halálra válik? :D

2019. júl. 29. 23:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Én helyedben teljesen törölném (lásd kép) majd lemezkezelőben tennék rá egy új fat32 partíciót. Ez több percig is eltarthat (mint egy full format)

[link]


Ha nem megy végig és hibát ad akkor tönkrement.

2019. júl. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ha bedugom és érintkezik, akkor kioffolja egyből a gépet. Szóval szerintem kuka. De közben találtam DVD meghajtót meg telepítőcd-t, megtoldottam azzal. Ez a pendrive meg kuka sajnos, majd veszek helyette valami megbízhatóbbat. Köszi a válaszokat.
2019. júl. 30. 01:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!