Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Be tudom állítani OBS-ben,...

Be tudom állítani OBS-ben, hogy az egyik ablakból származó hangot felvegye, míg a másikat ne?

Figyelt kérdés

Adott egy játék és a discord. A játékot szeretném felvenni képpel és hanggal együtt, viszont nem szeretném, hogy a discordos beszélgetéseket is felvegye a játékkal együtt. (De ugyan ez van ha zenét hallgatok közben, ott is a zene nélkül szeretnék felvenni, csak a játékot)


A képpel nincs gond, ablakfelvételnél nyilván csak a játékot veszi. A mikrofonomat is le tudom tiltani egyszerűen. Azt viszont nem tudtam sehol beállítani, hogy a discordot vagy éppen a zenét ne vegye fel a játék hangjával együtt. Meg lehet ezt oldani OBS-en belül valahogy? Vagy ha kell hozzá külön program, akkor abban hogy tudom ezeket beállítani?



2019. júl. 30. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Pár hete ugyanez volt a problémám de nem az jutott eszembe hogy azonnal kiírom ide, hogy mások idejét vegyem el. Hanem esetleg utána nézek egy youtube nevű helyen, ha esetleg még nem hallottál volna róla. Arra remélem magadtól is rájössz hogy nem magyarul kéne keresni mert úgy nem nagyon fog menni . Persze ha nagyon azt szerentéd leírnám hogy mit kell csinálni de egy videót azért mégis könnyebb megnézni.
2019. nov. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt találsz egy rövid leírást. :)

Én a VAC-os megoldást ismerem, de talán a Voicemeeterrel egyszerűbb.

Röviden annyi a trükk, létre kell hozni egy virtuális hangszórót, így 2 lejátszóeszközt veszünk igénybe. Legyen az A a hangszóród, a B pedig a virtuális hangszóró.

Ilyenkor a B eszközre kell küldeni abból az ablakból a hangot, aminek a hangját rögzíteni szeretnéd, az A eszközre pedig azt, amelyikét nem. Az OBS-ben a B audioeszközt kell kiválasztani a rögzítésre. Az utolsó lépés pedig annyi, hogy a B eszköz hangját továbbítani kell az A eszközre. Így tehát az A eszközön mindkét ablak hangja rajta lesz, a B eszközön pedig csak azé az egyé, amelyiket rögzíteni szeretnéd.

2020. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, megpróbálom :)
2020. jan. 6. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!