Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Open Office Writer: Valami...

Open Office Writer: Valami "rossz" gombot nyomtam meg (nem tudom melyiket) és a szöveg egy része (vége felé néhány bekezdés) betűi feketéből sárga színűvé és sárga vonallal aláhúzottá váltak. Hogyan kell visszaállítani normál fekete-fehérré?

Figyelt kérdés

2019. aug. 12. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha ez nem valami speciális jelölés (tehát nem színbeállítás), akkor kijelölöd a szöveget és a színét feketére visszaállítod. Vagy ha a szöveg háttere is megváltozott, akkor azt meg vissza fehérre.

Vagy a visszaállítás (undo) gombbal visszaállítod, ha még lehet.

2019. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 tabaki ***** válasza:
Kijelölés után a Ctrl+M (avagy Formázás → Közvetlen formázás törlése) nem működik? Ez ugyan nem OO, hanem LibreOffice, de mégiscsak tesó...
2019. aug. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, de sajnos bármit csinálok vele, megmarad a nem kívánatos forma. ha a kurzort a szöveg fölé viszem, azt írja ki, hogy beszúrás aztán a nevem és a dátum
2019. aug. 15. 00:58
 4/9 A kérdező kommentje:
undo vagy redo-ra azt írja ki, hogy "nem vonható vissza, ill. nemjavítható"
2019. aug. 15. 01:17
 5/9 tabaki ***** válasza:
Az undo az azonnali visszaállítás lehetősége, két nap után valószínűtlen, hogy még nem zártad be a programot... Elmondom, mire gyanakszom; Ha hülyeség, akkor bocs. Megint csak megjegyzem, hogy én LibreOffice-t használok, ezért lehetnek eltérések a leírásomtól. A jelenség arra emlékeztet, mintha be lenne kapcsolva a Szerkesztés → Változások követése → „Változások követése” opció. Ez arra van hivatva, hogy egy szerzőtárs vagy lektor úgy változtathasson a szövegen, hogy közben az eredeti is megmaradjon. Ekkor az újonnan beszúrt részek jelennek meg így, ha pedig felülírsz valamit, az szintén sárgával, csak áthúzva megmarad, és az új szöveg a leírt módon, aláhúzva kerül be. Ha véletlenül ez lenne a helyzet, akkor ideiglenes megoldás a Szerkesztés → Változások követése → „Megjelenítés” kikapcsolása, ami után csak a megváltozott szöveg látszik, normál feketével. Neked most nyilván a végleges megoldás kell, az pedig a következő: Először is kapcsold ki a Szerkesztés → Változások követése → „Változások követése” funkciót, hogy további galibát ne okozhasson, aztán kattints a Szerkesztés → Változások követése → „Változások elfogadása vagy elvetése...” menüpontra, és a megjelenő ablakban fogadd el a szöveget a mostani formájában (összes elfogadása gomb).
2019. aug. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, mert(részben) működött. Most már csak annyi a baj, hogy a betűk fehérek, a háttér pedig fekete, tehát az egész "negatívban" van. Hiába kattintok a "háttérszín" és a "betűszín" gombokra, nem változik vissza fehér alapon fekete betűkre. /abszolút kezdő vagyok/
2019. aug. 21. 13:13
 7/9 tabaki ***** válasza:

Ki van jelölve, amit át akarsz színezni? Most sem megy a #2-ben leírt módszer?

Az a fő probléma, hogy nem tudjuk személyesen megvizsgálni a dokumentumodat, vakon pedig elég nehéz tippelgetni nem szokványos problémákra. Az lenne a legjobb, ha készítenél róla egy másolatot, amelyből minden bizalmas adatot eltüntetsz, és azt föltennéd pl. a Google Drive-ra, hogy próbálkozhassunk vele.

2019. aug. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget, a dolog "megoldódott", (mert véletlenül letöröltem az elrontott részt), úgyhogy újra kell írnom. Elnézést, hogy feleslegesen gondot okoztam. Szívélyes üdvözlettel
2019. aug. 22. 12:25
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként maradt még probléma:ha az újonnan írt szöveg fölé viszem a kurzort, még mindig azt írja ki, hogy "Beszúrva ...saját név...mai dátum"
2019. aug. 22. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!