Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Játékok nagymamának?

Játékok nagymamának?

Figyelt kérdés

Nagymamámon nemrég kezdtek el mutatkozni az Alzheimer kór tünetei. Arra gondoltam hogy beüzemelek neki egy számítógépet amire egyszerűbb játékokat telepítek. Remélem valamennyire meg lehet a betegség fejlődését ha egy kicsit többet gondolkodik mint azt a török szappanoperák igénylik.


Szóval arra kérlek titeket válaszolók, ajánljatok valami EGYSZERŰ játékot amit szerintetek a majdnem 70 éves nagymamám is tudna játszani. A lényeg hogy az irányítás egyszerű legyen. Amikre én gondolok hogy jó lenne azok főként ilyesmik mint pl.: Peggle, "Brick Breaker"(ebből jöhetne egy pár ajánlás konkrét játékra), Zuma(vagy valami hasonló)... csak azt szeretném hogy legyen választási lehetősége is.


Kérlek írjatok olyan számítógépes játékokat amiket szerintetek egy nagyi szívesen játszana.



2019. aug. 25. 12:48
 1/7 Gyuszi234 válasza:
53%
Minecraft, Terraria, Super Mario, Sonic, Aknakereső, Flipper, stb...
2019. aug. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 belapus ***** válasza:
Madzsong ( mahjong ).
2019. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Minecraft, Terraria, Super Mario, Sonic... véleményem szerint az irányítás túl bonyolult, a játékok túl komplexek, egy tulajdonképpen teljes mértékben számítógépes analfabétáról beszélünk, valószínű nem fog wikit olvasgatni hogy most mit csináljon éppen Terrariában

A másik kettő jó ötlet, köszi


#2 a mahjongra gondoltam, csak nem írtam. Jó ötlet, tudnál valami konkrét játékot írni?


Sokféle mahjong/faltörő/flipper játék van ha valaki ismer konkrét játékot a műfajból ami jó, szívesen hallanám a konkrét játék címeket. Valamint egyszerűbb kártyajátékok jól látható szimbólumokkal, esetleg direkt idősebbeknek kitalált játékgyűjtemények?

2019. aug. 25. 15:44
 4/7 anonim ***** válasza:
win7 összes játéka: [link]
2019. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez szép tőled, csak szerintem nem fog menni. Egyrészt még a legegyszerűbb játék elindításáig is el kell jutni valahogy, néha üzenget is a rendszer ezt-azt, kérdésekre válaszolni (OK - mégsem), másrészt nem vagyok orvos, de szerintem már késő. Az sem biztos, hogy ez játékokkal megelőzhető. Állítólag tanulással van esély, de jóval többel, mint ami egy egyszerű játékhoz kell.
2019. aug. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Esetleg képeken elrejtett tárgykeresős játékok különféle háttértörténettel. (Hidden Object Games)

[link]


Sok ingyenes is van, és többhöz készítettek magyarítást. [link]

2019. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
#5-ös vagyok. Ha mindenképpen vennél valamit, és tényleg játszana, nézz körül egy játékboltban (akár a neten). Egész jó puzzle-ök, vagy memóriakártyák vannak, pl. Akár használtakat is nézhetsz, némelyik ki sincs bontva, ha szerencséd van. Sokkal olcsóbb és egyszerűbb megoldás.
2019. aug. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!