Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezeket hogy csinálják?

Ezeket hogy csinálják?

Figyelt kérdés

Az megvan, hogy autotune, viszont nem tudom, milyen program, vagy konkrét metódus állhat mögötte, hogy kell elérni, hogy önmagában is olyan legyen a beszéd, mintha énekelnének...mindenesetre szeretnék megpróbálni hasonlót létrehozni...:D

Sajnos nem találtam receptet az interneten.

Köszi a segitő válaszokat előre is :)

[link]

[link]



2019. aug. 25. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Tusz hasonlót csinálni a Caustic 3 Vocoderével. Ebben az a poén, hogy PC-re és Androidra is elérhető (PC-re ingyenes, Androidra meg fizetni kell, hogy elmenthesd a projektet). Amúgy komplett zenét is szerkeszthetsz vele (ha valaki ismeri a Propellerhead Reason-t, annak pofonegyszerű lesz a használata). :)


Itt egy gyors tutorial a Vocoderről:

[link]

2019. aug. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2019. aug. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, mentek a zöldek, és szivesen várom, ha valakinek van még tippje.
2019. aug. 27. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszban amit megadtam az nem tudom miért kapott negatív pontokat (érvelés vagy javítás nélkül). A tutorial videóban is tökéletesen látszik/hallatszik, hogy a rögzített beszédhangot miként teszi gépiessé, sőt dallamossá. Nagyon hasonló, mint amit az ú, autotune is tud, mivel tudtommal az is lényegében egy vocoder. Többek között az apple garageband alkalmazásába is lehet autotune-t használni meg biztosan ezer másik szoftver, plugin, vsti létezik, de amit ajánlottam, az PC ingyenes (alapból androidra is, ha csak nyomkodni akarja az ember) és viszonylag egyszerű használni. Szerintem ahhoz hasonlókat, mint a kérdésben van linkelve, ezzel is meg lehet csinálni. Persze gondolom olyan program kéne, amin csak két gomb van meg esetleg preset beállítások és minden megy mint egy csettintés, de komolyabb (zenei) szoftverekkel csak még bajosabban küzd meg egy laikus (nem ritkán drágák és nincs rendes tört verziójuk sem). Amennyiben tud valaki jobbat, egyszerűen kezelhető és ingyenes (vagy olcsó) alternatívát az ne habozzon megosztani, mert Én is biztosan rákukkantanék vagy ajánlanám másoknak.

Az első válaszban linkelt videóban 2:45-től kb 5:10-ig (meg még utána is) látható/hallható, hogy miként modulálja a felvett egyenletes beszédhangot és teszi dallamossá. Nagyjából hasonlóan működik az összes ilyen eszköz.

[link]


Jó pénzért lehet venni hardvereket is és még profibban lehet nyomni:

[link]


Persze a normálisan az Autotune/Vocal tuner inkább ilyen hibajavításokra használatos, de a kérdezőt sztem nem ez a felhasználás érdekli:

[link]

2019. aug. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne erőlködj, az autotune egy midivel vagy belső szerkesztővel vezérelt pitch shifter, a vocoder meg side chain vezérelte soksávos ekvalizer. Köszönő viszonyban nincsenek egymással.
2019. aug. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki pontozott le, én mindenkinek zöldet nyomok, aki ad bámiféle tanácsot.
2019. aug. 27. 23:51
 7/9 A kérdező kommentje:

"Persze gondolom olyan program kéne, amin csak két gomb van meg esetleg preset beállítások és minden megy mint egy csettintés, de komolyabb (zenei) szoftverekkel csak még bajosabban küzd meg egy laikus (nem ritkán drágák és nincs rendes tört verziójuk sem."


(Közben most nézem, amit írtál)

Tehát, hogy egyértelműsítsem a dolgokat, ha valaki esetleg meg válaszolna:


- Nem kell ovis szintűnek, vagy kétgombosnak lennie, de ha van olyan, az is jó

- És igen, nyílt forráskódú, vagy ingyen megszerezhető programok érdekelnének


Melodyne-om egyébként van, de nem tudok róla, hogy azzal ilyen módon lehetne manipulálni a hangot, ha mégis, és valaki tudja hogyan, nagyon örülnék, ha megosztaná. Én csak a hangnemekkel szórakoztam eddig vele :)

2019. aug. 28. 00:10
 8/9 A kérdező kommentje:
*még válaszolna
2019. aug. 28. 00:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm a korrekciót. Azt, hogy az Auto tune valamilyen módosított vocoder, azt úgy emlékszem több helyen is olvastam, így én erre mertem hivatkozni (de nem 100% állítottam). Most találtam egy olyan cikket, ami pont azt szögezi le, hogy két technológia merőben más, de hangzásra tudnak hasonlóak is lenni. Ezt most már én is tudom, tök menő. Viszont az is biztos, hogy ha egy laikus meghall egy modulált énekhangot, rögtön felemeli a mutatóujját az ég felé és bekiabálja, hogy autótyún, hiszen ezt már szinte mindenki hallotta/ismeri, míg a vocodert már kevésbé (esetleg az öreg motorosok, hiszen ez sokkal régebbi technológia és volt annak is nagy divatja).

Továbbá azt is tudjuk, hogy az auto tune elsődleges célja az lenne, hogy a felénekelt anyagon lehessen utómunkával is korrigálni, ne kelljen a stúdióba tucatszor felénekelni (ez drága és fárasztó mulatság is egyben), de kevésbé tehetséges embereknek is lehet vele segíteni. A kérdező viszont kimodottan torzított hangokat, robotos hangzást szeretne, tehát lehet, hogy éppen pont egy jó vocoderre van szüksége és nem autotyúnra...

De én is kíváncsian várom milyen appokat ajánlanak még, mert lehet én is szívesen elbohóckodnék egy ilyennel (keresni, meg próbálgatni meg már öreg, lusta és elfoglalt vagyok). Mondjuk a Casutic-kal jól el szoktam szórakozni (nem csak a vocoderrel), néha jó összedobni valami kellemes beatet és tekergetni-tologatni a potmétereket. :)

2019. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!