Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van hasonló program mint a...

Van hasonló program mint a Fruity Loops dj progi?

Figyelt kérdés

Könnyű kezelhetőség lényeg!

Köszönöm!



2019. aug. 28. 00:05
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Pár ingyenes a teljesség igénye nélkül:

* LMMS: [link]

* Sunvox: [link]

* OpenMPT: [link]

* Jeskola Buzz: [link]

* Mixxx: [link]

* Cross DJ Free: [link]

* VCV Rack: [link]

* Pure Data: [link]

2019. aug. 28. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Az FL studio nem DJ program hanem egy zene szerkesztő-tervező, ami igényel némi programozási tudást is.
2019. aug. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen van.
2019. aug. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

"ami igényel némi programozási tudást is."

No offense, de milyen nyelven?

Python? Basic? C? Assembly?


A "klasszikus" zenekészítés (ne vegyük ide a generatív művészetet!) hol tartalmaz programozást? Hol van benne szelekció, iteráció?


Mert oké, hogy vannak "audio programozási nyelvek" - mint például a Pure Data, a SuperCollider ( [link] ) vagy a ChucK ( [link] ), illetve a moduláris szintetizátorok rokonságot mutatnak az analóg számítógépekkel, de hangok bizonyos szabályok szerinti egymás után rakását, vagy a szoftveres szinti paramétereinek módosítgatásait még ne nevezzük programozásnak.

2019. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 csak úgy mellékesen, ismered egyáltalán az FL studiot, használtad valaha is? Mert én kb. 7 éve használom és igen, vannak benne olyan pluginok amik nem igényelnek némi programozási tudás.

Nyilván nem szoftvermérnöki szinten, de már az is programozásnak számít mikor neked kell bepötyögni bizonyos értékeket a pluginba, hogy elérd a kívánt végeredményt.

2019. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mert én kb. 7 éve használom"

Én meg kb. huszonpár éve használok zenekészítő alkalmazásokat - mond valakinek valamit az, hogy SID? Vagy Fast Tracker?


"Nyilván nem szoftvermérnöki szinten, de már az is programozásnak számít mikor neked kell bepötyögni bizonyos értékeket a pluginba"

Ez kb. annyira programozás, mint egy weboldal struktúráját leírni HTML-nyelvvel.


Ezért említettem ellenérvként az audio programozási nyelveket, a generatív művészetet - ahol nem egy kotta határozza meg a zenét, hanem egy algoritmus. (Byte beat? Live coding? Ismerősek ezek a fogalmak?)


Illetve ezért említettem ellenérvként a moduláris szintetizátorokat (Moog modular, Doepfer A-100) ahol a különböző modulok egymásra hatásából is megszülethet a zene.

2019. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hangprogramozásra gondolt, nem codingra. Az analóg jelhullám folytonos érték, ott csak csavargatás van valóban, de digitális értéknél beprogramozod a hangot.
2022. dec. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!