Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tudtok olyan Videó vágó...

Tudtok olyan Videó vágó programot, ami automatikusan képes feldarabolni a jeleneteket? (tehát magától külön vagdossa mondjuk a film azon részeit, ahol vágás/kamera váltás van)

Figyelt kérdés
Ezen felül kéne egy könnyen használható videószerkesztő is, ahol az összevágott darabkákat még tovább tudnám szerkeszteni, alárakva zenét. Zene videó készítésének céljából lenne szükségem ezekre. Előre is köszönöm a segítséget!

2019. szept. 3. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt oszt leírtad, hallod.😍
2019. szept. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt tényleg kihagytam, hogy a videó vágó és szerkesztő program lehet egy is, ha egyben képes kényelmesen megoldani mindezt.

Amúgy mi nem tetszik a kérdés megfogalmazásában? Direkt fogalmaztam a lehető legérthetőbben, nyilván ennél rövidebben is feltehettem volna a kérdést.

2019. szept. 3. 13:05
 3/11 DjImipapa ***** válasza:
Röviden válaszolva: dolgozni kell a videóval, semmi automatikus helyettedszerkesztőről nincs tudomásunk.:)
2019. szept. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Magától különvágdossa ? És ezt hogy gondoltad ? A program feldarabolja a videót a te elgondolásod alapján, magától meg effekteli, ha kell még színkorrekciót is végrehajt, és leolvassa a jelenetben szereplők szájáról a szöveget, majd magától kirakja feliratként.

Hát végül is, ránk, editorokra már nincs is szükség.


A könnyen használható videószerkesztő csak annyit,

hogy nekem a Premiere pro a legkönnyebben használható program. Az igaz hogy 6-7 év volt mire megtanultam használni tökéletesen, de megérte.

te viszont nehogy elkezd máris letölteni, mert 5 perc után elküldesz majd engem melegebb égtájra, pedig arról nem én tehetek.😘

2019. szept. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ne helyettem szerkessze meg a videót, csak a kamera váltásokat vagdossa külön, melyekkel utána már sokkal könnyebb dolgozni, még tovább vágni, effektezni őket.

Ez kicsit sem jelenti azt, hogy helyettem készíti el a videót, csak megkímél a munkafolyamat legelső fázisának unalmas részétől, az idő megspórolásról nem is beszélve.

2019. szept. 3. 15:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem azzal nincs problémám, ha valaki nem ért valamihez, hisz valamikor el kell kezdeni a tanulást, de amikor valaki nem gondolkozik, na az már zavar.
2019. szept. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Te nem fogtad fel, amit el szeretnék érni. Úgy beszélsz, mintha jelenet váltás felismerő algoritmus-t képtelenség lenne írni egy ilyen programba, ami figyelné mi zajlik a videóban és képes lenne magától összevagdosni azon részeit, ahol jelenetváltás történik.

Minden videós összevágott elemekből dolgozik, szóval felfoghatatlan ez a negatív reakciód.

Szerintem megérthető, hogy gyorsítani akarok a videó szerkesztés nem kreatív, unalmasabbik részén. A vágási fázis első szakaszának semmi köze az alkotás végeredményéhez.

Azért köszönöm a 37%-ban hasznos véleményedet...

2019. szept. 3. 15:29
 8/11 anonim ***** válasza:

Elsőre is felfogtam, de aki ilyen módon okoskodik, hogy márpedig "miért ne lenne ilyen", azokkal így beszélek.

Legalább 10 neves, és kevésbé neves videószerkesztőről csináltam már bemutató videó sorozatot, ami kb. 50-60 videót jelent, de ilyen hülyeséget még nem kérdeztek tőlem. Pedig jó pár ezer kommentet kaptam már ez ügyben.

Nagyon szívesen, amúgy.

2019. szept. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 CspCsj ***** válasza:
80%

Gyorsan rákeresve:

1. DaVinci Resolve > Auto Scene Detection

2. SpeedGrade > Scene Change Detect

stb.

2019. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A különbség az, hogy én nem vagyok videószerkesztő, nem nyúltam ilyen programhoz ezidáig és pusztán az igényeimet írtam le. Ja meg nem is célom profi videószerkesztővé válni, úgyhogy hidegen hagy kinek a videóját milyen szinten elemezgeted ki, te amúgy is csak egy vélemény vagy a sok közül, abból is egy 34%-ban komolyan vehető vélemény...

Az általad említett "okoskodás" meg mint látod nem az volt, az utánad hozzászóló úgy néz ki választ is adott a fő kérdésemre, tehát létezik ilyen.

Köszönöm szépen, rájuk is nézek.

2019. szept. 3. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!