Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel újraszámolás?

Excel újraszámolás?

Figyelt kérdés
Hali! Az a gondom hogy a munkalap formája "szöveg"-re volt állítva. Az adatterület sok üres cellát tartalmazott ezért az Excelben nem működtek a képletek. Feltöltöttem az üres cellákat nullákkal és az adattábla fajtáját "szám"-ra állítottam de a sima SZUM képlet nullát dobott ki. Kipróbáltam két cellára amikben egyesek voltak. Kiadta megint h nulla. Az egyikbe 3-at írtam erre kidobta h 3. Majd mindkettőbe beírtam számot és akkor működött. Ha átírom a benne lévő számot ugyanarra akkor számol a számmal anélkül az értékét nullának veszi. Valahogy meg lehetne oldani hogy ne kelljen minden tetves 1-est átírni megint ugyanúgy 1-esre és működjenek a képletek???

2019. szept. 10. 18:49
 1/3 Pharaon ***** válasza:
100%

Ha a SZUM-mát használod, az üres cellákat nullának veszi. Nem szükséges kitöltögetni.

De ha szöveged volt eredetileg, azt lehet, hogy alapból dátumra állítja. Az 1.2-ből, pl. január 2 lesz.

Én úgy szoktam eljárni, hogy mielőtt bekonvertálom. Sima jegyzettömb -> csere és a pontokat veszőre cserélem.

Nálam általában szóköz az elválasztó. Az is pontosan meg kell adni, máskülönben egy cellába rakja az egész sor.

Majd excelben a cellákat kijelölöm, egér jobb gomb -> szám 2 tizedesig.

2019. szept. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kőváry Orsolya ***** válasza:
100%
Gyanítom, hogy a táblázatod tele van kis zöld háromszögekkel a bal felső sarokban. Jelöld ki az összes cellát úgy, hogy az aktív cella egy ilyen zöld háromszöges cellán legyen, majd kattints a felugró felkiáltójelre, "Átalakítás számmá"
2019. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2019. nov. 15. 19:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!