Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kell használni a parancss...

Hogy kell használni a parancssoros alkalmazásokat?

Figyelt kérdés
2010. júl. 14. 20:55
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:

Kérlek írj konkrétabban.

Mit szeretnél tenni?

Alapvetően elő kell hozni a parancssort (futtasba (windows+R bill.) beírod hogy „cmd” és enter). Előjön egy szép fekete-fehér DOS-os ablak. És ide beírod a parancsokat. Ha általános parancsokat szeretél beírni akkor segít a „help” parancs. Ekkor kilistázza az összes használható parancsot.


Ha egy programnál kaptad utasításul hogy parancssorosan futtasd, akkor ki kell keresed a program helyét, és futtatnod kell magát az indítható programot (bármilyen *.exe; *.com) adott paraméterekkel (kapcsolókkal).

Pl. vírusölő.exe /kikapcsolom_a_védelmet /lellenőrzöm_az_összes_meghajtót /...

hogy általános alakot is írjak (mivel a kapcsolóknak nincs ilyen hosszú nevük)

pl.: program.exe -t -a -v

egy működő példa:

„shutdown -t 1600 -s ”

(ez azt csinlája hogy 1600mp múlva szabályosan kikapcsolja a számítógéped. néha hasznos ;) )

Szóval ha konkértat írsz tudunk segíteni.

2010. júl. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

[link]


a cmd megnyitásáig megy.

2010. júl. 14. 21:59
 3/31 A kérdező kommentje:

PÉLDÁUL EZT: [link]


A weboldal szerkesztői men tudták elmagyarázni.

2010. júl. 14. 22:01
 4/31 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom több órát ezzel szarakodtam a mai nap.

A progi tökéletesen működik, le lehet vele szedni az RTLklub most-ról a dolgokat. Viszont amit letölt (*.ismv) nem lehet lejátszani.

Kéne a lejátszásához a (oldalon is említett MS Expression Encoder 3), ami ingyenesen le is tölthető. De nem játsza az ismv filokat.

Ahhoz hogy le tudd játszani a teljes ill. pro verziójú pontos néven: "Expression Encoder 3 with IIS Smooth Streaming " kéne letölteni, de az egy féltve őrzött (vagy inkább nem eléggé keresett) progi. Én az istenek nem tudom letölteni. Anélkül az előző letöltő progi sem ér sokat. :S

2010. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Azért le írom a kérdésedre a választ:

Elsőnek bele kell menned a kicsomagolt file mappájába, hogy az rtldownloader.exe -t tudd indítani (ezt CD parancsok segítségével teheted meg) pl. én az rtlklub_letöltőprogi_könyvtára nevű mappába tettem a C gyökerébe. Íme így nézett ki a parancssori parancs


c:\rtlklub_löltöprogi_könyvtára>rtldownloader.exe " [link] C:\A\rtl\


És már töltötte is lefele a soroztatot. Egy olyan fél óra alatt lenn volt.

Röviden ennyi. De mondom amíg nem tudod lejátszani...

2010. júl. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
c:\rtlklub_löltöprogi_könyvtára>rtldownloader.exe " [link] C:\A\rtl\
2010. júl. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
de hogy használjam, please segíts le akarom én is tölteni.
2010. júl. 15. 16:17
 8/31 A kérdező kommentje:

[link]


mi a baja? a fájlkimenetet már cseréltem, de semmi.

2010. júl. 15. 16:22
 9/31 anonim ***** válasza:

csak annyi volt a gond hogy nem volt pontos. De ebbe a szövegkönyezetbe nem tudom nyormláisan beilleszteni.

Csinlátam egy .bat kiterjesztésű filet a többi mellé. Ezt elindítva letölti a c:\rtlletolt mappába a kért filmet.


(A filet simán jegyzettömben megtudod nyitni, és megnézheted mit írtál el. Egyből látni fogod hogy tudod módosítani is)

jó töltést :)


[link]

2010. júl. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

és most? megnyitom a fájlt amit csináltál, de semmi nem történik, megnyitja ezt: [link]



Ha akarsz segíteni csinálhatsz egy toturalt és felteszed a youtube ra, és megadod a linket, nagyon szőke vagyok az ilyesmihez.

2010. júl. 15. 21:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!