Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehet egy szöveges...

Hogy lehet egy szöveges fájlban olyan sorra keresni, ami tudom hogy tartalmaz egy bizonyos szöveget + valamennyi változó részt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi ennek a neve és egyszerűen sehogy sem találom google-ban sem. Tehát mondjuk van egy fájlom, hol minden sor előtt van egy [óra:perc:másodperc], mert egy log file, amiből ezt szeretném kitörölni. Teljesen mindegy hogy notepad++ vagy jegyzettömb vagy akármi csak valamivel végre.

Tehát mondjuk a sorok úgy néznek ki, hogy:

[15:44:23] cica

[15:44:24] cica

[15:44:26] cica

[15:44:35] cica

[15:45:06] cica

Gondoltam én, hogy lecserélem a '[*] cica' sort simán 'cica'-ra. De mivel egyik szövegszerkesztő sem fogadja el ezt, és ténylegesen rá akar keresni a csillagra, nem pedig helyettesítőként értelmezi, így nem tudom, hogy ezt hogyan oldhatnám meg.


2019. szept. 25. 23:46
 1/6 tabaki ***** válasza:

Olyan szerkesztőt használj, amely képes a reguláris kifejezések kezelésére. Én a Geany kódszerkesztőben, illetve a LibreOffice szövegszerkesztőben próbáltam. A reguláris kifejezések használatának bepipálása után mindkettőben ezt írtam a keresősorba (remélem, a GyK nem javít bele):

...:..:....

Ebben az esetben a pont tetszés szerinti karaktert jelent, a kettőspont pedig – mivel nincs speciális értelme – saját magát. A kifejezés tehát olyan szöveget keres, amelyben két kettőspont között kettő, előttük három, utánuk négy karakter található. Az utolsó pont helyett beírhatod a szóközt is, hiszen annak sincs különleges jelentése – szemben például a szögletes zárójelekkel. Azonban az utóbbiakat is bevonhatod, ha a programozásban is szokásos módon backslash után írod őket, tehát ez lesz a keresősorban:

\[..:..:..\].

Ez is működik mindkét említett programban.

2019. szept. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
... a notepad++ tud regexpr alapján keresni, azzal is csinálhatod a fent leírtak mentén.
2019. szept. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 tabaki ***** válasza:

#2:

Hát igen, elalvás előtt már nekem is eszembe jutott: Illett volna megpendítenem, hogy elsősorban a kérdésben is említett, tehát nyilván kéznél levő Notepad++-szal lehetne kísérletezni, mert így bosszantóan olyanra sikerült az első mondatom, mintha nem feltételezném a kitűnő programról, hogy az is képes rá. Pedig 𝑑𝑒, csak én nem használom, a fenti kettőt viszont rögtön ki is tudtam próbálni. Pardon.

2019. szept. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valami ilyesmi lesz a kifejezés: \[\d{2}:\d{2}:\d{2}\]\s[cica]+\r


A "csere erre" mezőt pedig üresen hagyod.

2019. szept. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

powershellel:


foreach ( $line in Get-Content c:\temp\file.txt ) {

Write-Output (($line.Split("]"))[1]).TrimStart() >>c:\temp\file2.txt

}

2019. szept. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

De egyébként Excelben is lehet ilyet csinálni.

Adat -> "Szövegből oszlopok" és ott kiválasztod, hogy az oszlopelválasztó a "]" legyen.

2019. szept. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!