Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan formázok Feltételes...

Moad77 kérdése:

Hogyan formázok Feltételes formázással Exel-ben maximális karakterszám alapján?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!

SQL import elött szeretném megvizsgálni, hogy a táblázatban szereplő mező tartalma nem lép-e túl egy maximális karakterszámot. Feltételes formázással próbálkoztam:

="HOSSZ(B1)>30" vagy

="HOSSZ($B:$B)>30"

de így nem működik. Tudnátok segíteni, hogy mit rontok el?

Nagyon köszönöm!


2019. szept. 30. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván nem működik, mert eleve idézőjelek közé tetted, azt pedig string-nek érzékeli az excel. Némi vigaszt nyújhat, hogy idézőjel nélkül sem működne.


Helyesen:

=HA(HOSSZ(B1)>30, "NAGYOBB", "KISEBB")

2019. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ennek még mindig nincs köze a feltételes formázáshoz, ez csak egy sima feltétel kiértékelés.
2019. szept. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Szúrj be, egy oszlopot, abba rakd bele a hossz képletet : = HOSSZ(B1), majd húzd le a képletet a táblázat aljáig, aztán erre az oszlopra (ami már csak számokat tartalmaz), tudsz feltételes formázást rakni.


Sok sikert. Üdv.

2019. okt. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem az exel Feltételes formázás / Formázandó cella kijelölése képlettel-nél automatikusan idézőjeleket rak a képlet köré. Ha törlöm, újra berakja. Most és is segédoszlopot használok, de ezt szeretném kihagyni. Nincs olyan ötletetek, hogy pl. 30 karakternél hosszabb cella háttere elszíneződik?
2019. okt. 1. 20:51
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Megoldottam!

Feltételes formázás:

Képlet: =HOSSZ(A1)>$A$1 (A1-be írtam az oszlophoz tartozó max. karakterszámot pl. 30)

Formátum: háttérszín pl. piros

Érvényesség: =$A:$A

És működik!

Üdv.

2019. okt. 1. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!