Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék windows 7et felrakni...

Szeretnék windows 7et felrakni lehetőleg professionalt, és nem tudom hogy 32 vagy 64 biteset?

Figyelt kérdés

4 giga ram lesz benne, 1 giga videokártya, és a directx 11 miatt állítólag windows 7 kell, de nemtudom hogy 32 vagy 64 bites, de előbb egy gyerek írta


"A 32 bites 4 GB, a 64 bites Windows 16 TB memóriát tud megcímezni. Vagyis ha 4 GB RAM-od van, és mellette 1 GB-os videokártyád, akkor kevesebb mint 3 GB-ot fog használni a Windows." ez nemtudom mit jelent, utánna egy másik írta hogy 64 bitesen a játékok nem működnek. nekem a gép játékra kell majd, kérdlek segítsetek


2010. júl. 15. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
64 bites kell, ahogy az idézett szövegben is áll, 32 bites rendszer csak 3GB-ot fog látni. És megnyugtatlak, a játékok tökéletesen mennek 64 bites rendszerrel is.
2010. júl. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp 64 bitest rakj fel. Hülyeség hogy nem mennének a játékok. Maximum valami nagyon-nagyon régi lehet hogy nem indul el, de ilyen géppel nem hiszem hogy régi játékokkal fogsz játszani.
2010. júl. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
tuti biztos?xD hátjó, reméljük úgylesz :D
2010. júl. 15. 22:30
 4/7 anonim ***** válasza:

"A 32 bites 4 GB, a 64 bites Windows 16 TB memóriát tud megcímezni. Vagyis ha 4 GB RAM-od van, és mellette 1 GB-os videokártyád, akkor kevesebb mint 3 GB-ot fog használni a Windows." ez nemtudom mit jelent


Ha pl veszel 8 GB RAM-ot a gépedbe, és 32 bites Windowst használsz, akkor is csak 4 GB-ot tud használni a Windows, a többi mintha ott se lenne, pénzkidobás. Persze a 4 GB-ból még lejön a többi memória (videokártya, HDD cache, stb), szóval a végén akár kevesebb mint 3 GB RAM-od lesz.

2010. júl. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
jaj értem. és ezért kell akkor a 64 bites hogy mind a 4 vagy több giga ramot kihasználja :D *leesett*
2010. júl. 15. 22:37
 6/7 anonim ***** válasza:
64 bitews. Én is azt használom, és minden megy rajta!
2010. júl. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A ramból, csak akkor vesz el, ha a videókártya integrálva van az alaplapba. Szóval neked nem fog levenni, max pár1OO megát
2010. júl. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!