Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » AVG 9 vagy Avast a jobb?...

AVG 9 vagy Avast a jobb? Illetve melyiknek kell kevesebb memória!

Figyelt kérdés
2010. júl. 16. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Az AVG9 több minden ellen nyújt védelmet, bár itt az is lényeges hogy antivirus, internet security vagy free antivirus.

Memória szempontjából mindkettő elég sokat zabál, bár az Avast kevesebbet. Írd le hogy milyen típusura gondoltál és megmondom hogy melyik a jobb.

2010. júl. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
az avg ből internet security, az avast az meg most van fent a gépen és az ingyenes (avast free antivirus)
2010. júl. 16. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Az AVG 8.5-tel nem voltam megelégedve, mert az ingyenes nagyon korlátozott, a SYSTEM neű process memóriahasználata 90 MB volt miatta (fórumokon láttam, ez globális probléma), a processzorhasználatot pedig felpörgette. Másfél hónap múlva repült. Nem tudom, azóta a 9-esben ezeket javították-e (mondjuk vélhetően), és hogy az milyen. Nem tudok róla nyilatkozni.


Az avast! jelenlegi memóriahasználata nálam 11 MB, de 20-nál ritkán megy feljebb. A teljeskörű keresés fél-háromnegyed óra NÁLAM. Észre sem veszem, hogy a gépen van, semmit se lassít, még a 2 megás netemet se (a gépem viszont erőgép).

Azok közül a termékek közül, amelyeknek van ingyenes és fizetős verziójuk, talán a legkevésbé korlátozott, és ami nincs benne, az nagyrészben pótolható (tűzfal - Comodo, script-blokkoló - NoScript stb.). Be lehet állítani, hogy az adatbázist mennyi időnként próbálja meg frissíteni. Az AVG-nél, legalábbis a réginél nem lehetett, asszem 12 óránként próbálkozott.

Van web-védelme, ha fertőzött oldalra lépsz, azt azonnal blokkolja, s nem megy a gépre a vírus, ahonnan azt nehezebb leszedni.


A sok pozitívum után a negatívumok: nagyon gyenge heurisztika (AVG-é jobb), s sok mindent átenged. Én ezt úgy orvoslom, hogy viszonylag rendszeresen futtatok online keresőket (mondjuk egy év alatt egy trójait találtak).


Döntsd el, melyik a fontosabb, hogy több mindent tudjon, de esetleg átengedjen dolgokat, vagy kevesebb dolgot engedjen át, viszont nem érdekes az, hogy sok dolgot nem tud az ingyenes?


Problémáim is voltak, meg őszintén érdekel is a téma, ezért rengeteget olvastam utána a dolgoknak, ezért tudok ennyit róluk...

2010. júl. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok, és előbb írtam, minthogy megláttam volna a kommentedet. Tehát módosítok: természetesen az AVG I.S. nem korlátozott :), én az ingyenesről beszéltem.
2010. júl. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
AVG-nél egyedül a command line scanner lehet zavaró(nekem legalábbis) egyébként ha már fizetsz miért pont ezeket nézed? Bármelyik Symantec termékkel jobban járnál
2010. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, én mindenképp az AVG-t ajánlom, soha nem lesz vele gondod, és meg is fogja a vírusok 90 %-át.
2010. júl. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!