Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Alábbi notebook mennyire...

Alábbi notebook mennyire alkalmas Windows 10 telepítésre, miképpen tudhatom ezt meg? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Régen volt valami program, ami "megmondta", hogy alkalmas -e az adott gép, de már elfelejtettem.

Amd Athlon II P320 processzor, 3 GB memória, 320 GB HDD.

Asus K52De notebook.

Gondolom ilyen processzor-sebesség mellett talán 32 bites alkalmasabb lenne rá?



2019. nov. 2. 18:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem felejtős... A proci is régi darab, a 3Gb ram meg nagyon kevés ahhoz, hogy használható legyen a rendszer. Állandóan swapolni fog a kevés memória miatt, ami lényegében folyamatos lemezkihasználtságot jelent és HDD esetén nagyon visszafogja a teljesítményt. Erre a gépre valamilyen kis erőforrásigényű linuxot lehet érdemes feltenni.
2019. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lassú lenne, még 4 GB esetén is. SSD kell hozzá, a HDD nem jó. És 64 bit.
2019. nov. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Processzor alacsony sebessége miatt nem lenne jobb a 32 bit? Azt, hogy SSD kellene hozzá, tudom. 64 bit rendszer memória igénye is nagyobb úgy tudom.
2019. nov. 2. 19:46
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha laptopot akarsz, akkor nézd meg ezeket, használt külföldi üzleti gépet.

[link]

2019. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2019. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Használtban nem bízom.
2019. nov. 2. 20:46
 7/8 CspCsj ***** válasza:

Ilyen processzoros/videokártyás Acer gépre tavaly tettem egy Windows 10-et. (4GB memória, egy rokon használja)

Gond nélkül mindent felismert.


Persze bizonyos helyzetekben más lassulgat, szóval egy (olcsó) SSD ajánlott.

2019. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az új laptopok 200 ezerig tucatárú, olyan is. vihated rögtön szervizbe. Nem véletlenül népszerűek a használt üzleti laptopok.
2019. nov. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!