Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek vezetès megtanulás...

Tigris1996 kérdése:

Szerintetek vezetès megtanulása cèljából segíthet egy játèk szimulátor?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnèk elkezdeni megtanulni vezetni,illetve szeretnèm letenni a jogsit, pár hèt múlva mennèk beiratkozni, alapból elèg suta vagyok csoda hogy tudom melyik a jobb ès bal, de ezen felül szinte nulla a tudásom a közlekedèsből, illetve a szabályok ès egyebek, konkrètan kimondom hogy semmit nem tudok, a pirosnál megállunk, :D nagyjából ebben kimerül a tudásom tehát nem vicc,szenvedès lessz rendesen már èrzem, arra gondoltam hogy valamivel jó lenne addig is kicsit rákèszülni hátha segít valamit hogy ha nem vagyok analfabèta teljes mèrtèkben, ès arra gondoltam hogy van ez a City Car Driving nevű játèk amivel kicsit gyakorolhatnám a szabályokat vagy egyáltalán bármit, a kèrdèsem: van ennek valami èrtelme így vagy adnèk a szarnak egy fülest? Tehát segíthet hogy elbohóckodok a gèp előtt napi pár órát,persze komolyan vennèm...


Mèg konkrètan el sem kezdtem semmit de kb az èletem rá mernèm tenni hogy az első jó pár alkalommal megbúkok majd, szerintem ez tèny de ha van rá esèly szeretnèk a szabadidőmböl rááldozni főleg ha mèg hasznos is lehet, de ha többet árt mint használ akkor inkább hagyom a dolgot, mert ha beindulok hajlamos volnèk fèl napomat,napjaimat rááldozni addig ameddig el nem kezdem az egèsz projektet,szeretnèm komolyan venni.

Bocsánat ha hosszúra sikeredett, de na..hát..segítsetek.. :D



2019. nov. 10. 02:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak és kizárólag akkor, ha a kormányszett 3 pedálos (kuplung fék gáz), a kormány 900°-ban forgatható, és van H-váltó.


A kérdésed pedig rossz sorrendben megy. Nem az a lényeg, hogy megtanulj ezzel dolgokat, hanem hogy ne ragadjon rád rossz!!!


Ha egy normális szettet veszel, mint amit leírtam, akkor egész jól fel lehet hozni szintre magát a mozdulatokat, hogy különböző elhelyezéseknél (próbálgatni kell sokat, hogy mindig picit máshová rögzíteni az elemeket) hogy tudsz kényelmesen műveleteket végrehajtani. Ez azért lényeges, mert kitudja milyen lesz az autó amiben vezetni fogsz.


Sose fogom elfelejteni, mikor vezetni tanultam, először egy tágasabb csónakban tanultam, de egy ba**ott nagy faág ráesett a kocsira (viharban a fa alá parkolt) így új kocsit szerzett. Az meg egy kis matchbox volt. Amikor a váltóért akartam nyúlni, könyékkel folyamatosan kilöktem és lefulladtam.


Ami fontos szintén, hogy 3 pedál legyen. A szimulátoros gyakorlás közben ha csak két pedálod van, megszoknád, hogy a váltáshoz nem kell kuplung, a lefulladás nélküli megálláshoz pedig elég a fék.


A kormányból pedig azért kell nagy szögben forgatható, hogy annyira érzékeny legyen mint egy autóé. Ha a sima max 270 fokban forgathatókat használnád, megszoknád, utána élesben csodálkoznál, hogy 90°-os kormányfordulattal miért nem tudsz kis ívben megfordulni.


...


Konklúzió:

Lehetséges és szvsz érdemes szimulátoron gyakorolni, de CSAK a megfelelő hardverekkel és szoftverekkel!

2019. nov. 10. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért mész kresz oktatásra, hogy mindezt megtanuld. Játékok ebben szerintem semmit nem tudnak csinálni. Teljesen más élmény autóban vezetni, mint egy autós játékban. Egy olyan szimulátor összerakása, ami jó oktatásra pedig összemérhető egy igazi autó árával.
2019. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmi ertelme tanulas szempontjabol. Csak szorakozni jo.

Kb mintha Mortal kombat-ot jatszva akarnal kuzdosportot tanulni.

Egy jo oktato 1000x tobbet er barmilyen szimulatornal.

2019. nov. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nem, nem hasznos. Amit mindenképp ajánlok:


1. Az elméleten elmagyaráznak mindent, te meg szépen jegyzetelj, és másnap mindig olvasd át legalább az előző óra anyagát.


2. Ha közlekedsz valakivel próbáld meg megbeszélni hogy mi hol hogy szabályos (ez nem mindig működik mert az emberek nem a kresz szerint vezetnek).


3.Az első vezetés óra előtt keress egy ismerőssel (aki tényleg tud vezetni) egy "kihalt" nagyobb helyet, ahol megtanít elindulni(igen kéziváltóssal ez a legnehezebb általában), váltani, picit tolatni, pár kanyart csinálni, hogy szokd az autó érzését. Ha már tökéletesen 10 ből 1x sem fulladsz le, akkor mehetsz az éles vezetésre. Sokan órákat pazarolnak azzal hogy ennyit sem tudnak, és akkor a vezetési óráid pazarlod amiből ígyis kevés van.


Lehetőleg ne valami fullextrás szuper autóval(az is jobb ha több fajtát is kipróbálsz), de legjobb ha megnézitek a weben hogy milyen autók vannak az autós iskolánál és olyanon vagy hasonlón próbálkozol. Érdemes megbeszélni hogy hogy kell felnyitni a motorháztetőt, index, ablaktörlő, tehát minden gomb minden ami van, hogy élesben már nelegyen meglepődés ha az oktató azt mondja hogy na kapcsold be az ablak fűtést.

2019. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Szerintem fölösleges, úgysem adja vissza semmilyen szinten. Én is próbálkoztam ilyenekkel annó. De rájöttem, hogy semmi nem úgy van mikor igazi autóban ültem. Ha van ismerősöd, aki nem sajnálja az autóját. És baromi nagy tisztást tudtok találni ahol garantáltan nem mész neki semminek. Inkább ott gyakorolj.


Illetve nézz videókat róla.

A Zóna Mosoly és KRESZ TV youtube csatorna videóit pl melegen ajánlom hogy nézd meg, akár többször is. Baromi jó magyaráz az öreg. Több mint 15 éve van jogsim. De nekem is jól esett átismételni vele. Rengeteg újat tudott mondani.

2019. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem, sokat GTAztam és forzáztam de egy igazi autóhoz ezeknek semmi köze kb.


Olyan mintha a lovaglás szimulátort hasonlítanád egy élő, lélegző lóhoz.

2019. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi srácok, akkor felejtős...van talán olyan ismerős, meglátjuk..kemèny lesz :D


Köszi...

2019. nov. 13. 07:33
 8/8 anonim válasza:
Kedves kérdező. Hozzád hasonlóan én is 0-ról indultam egy hónapja. Mondjuk én sok youtube-os videót néztem, meg baromi sok kresz tesztet oldottam meg és oldok meg a mai napig is, hogy ne felejtsek sokat. Én mondom neked, hogy maximum az összehangolt mozdulatokat tudod azon az akármin begyakorolni. Mást nem! De érezni kell, és minden autó más. Más, ha benzinesen próbálod, és más, ha dízelesen. Én dízelesen tanulok. Benzines van otthon. Máshol van a fogáspontja a kuplungnak azt mondják. Azt tanácsolom, hogy ne menj sokat a haverral. Maximum egy kört. Az oktatóknak sokkal nehezebb a rossz beidegződéseket kinevelni belőled, mint 0 tudásról felhozni egy vizsgaszintre. Persze, megkérdezik, hogy vezettél-e már. Maximum egy 50 perces órát spórolsz vele, ha tudod, hogy kell elindulni, és megállni. De hidd el, más, ha van ott egy haver és más ha az oktatód ül melletted. Arról nem is beszélve, hogy a sebességváltók sem azonosak teljesen. A mi őskori Opel astránkon pl a rükverc, pont ott van, ahol az oktató autó sebváltóján az 1-es indulási fokozat... stb. Érdekes lesz átszoknom. meg tény, hogy rengeteg mindenre kell figyelni. De ahogy gyakorlod, egyre könnyebb lesz. Vannak trükkök, amiket szerintem ezek a játékok nem tudnak, de én nem értek hozzájuk. Na meg totál más érzés ám otthon a fotelból nyomkodni a pedálokat és jó ha a tv-n vagy gépen szökőévente egy autó elmegy, mint egy éles forgalmi szitu, mikor ahogy az oktatóm mondja: "be vagyunk egy dobozba zárva".
2019. dec. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!